cmentarz

Grabarz jest to osoba zajmująca się przygotowaniem miejsca pochówku dla zmarłej osoby. Nie brzmi to zbyt zachęcający, ale w istocie taki jest. Nie żyjemy w dawnych czasach w w których wystarczyło jedynie wykopać głęboki dół i zasypać osobę zmarłą gruntem. Chociaż jest to początek. Na początku będziemy musieli przygotować grunt, wyprostować teren oraz przygotować podwaliny pod budowę nagrobka. Innym razem będziemy grzebać zmarłego w już istniejącym grobowcu zbiorowym, na przykład rodzinnym. Kolejnym zadaniem będzie przewóz zwłok pomiędzy miejscem zgonu, kostnice, a zakładem i następnie świątynią, a cmentarzem. Dodatkowo grabarz zajmuje się utrzymywaniem porządku na cmentarzu, pielęgnację roślinności oraz sprzątaniem dookoła i na terenie tego obiektu.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-grabarza-sprawdz-czym-zajmuje-sie-grabarz/

Warunki pracy grabarza

Grabarz musi przygotować się na to, że sporo czasu spędzi na zewnątrz. Tam występują różne warunki pogodowe. Przygotowanie nagrobka może czekać, a deszcz, wiatr czy grad, lub zbyt twardy grunt nie są tutaj wymówkom kropkę do wykonywania czynności zawodowych potrzebna nam będzie siła fizyczna, aby wykopać odpowiedni dół oraz przystosować go do celów utworzenia mojej budowli, jaką jest grobowiec. Obecni grabarze oczywiście posługują się koparkami, ale poczciwa stara łopata nadal Posiada swoje zastosowanie. Płyty nagrobne potrafią być bardzo ciężkie, zwłaszcza te wykonane ze starszego typu materiału. Musimy wówczas cały czas zachować szacunek miejsca oraz nie uszkodzić żadnych pomników znajdujących się dookoła.

Ile jest w stanie zarobić grabarz?

Jest to praca z pewnością ciężka oraz wymagająca. Czy takie czynniki wpływają na to, że jest równie dobrze płatna? Lepiej zarobimy jako pracownik profesjonalnej firmie pogrzebowej, chociaż zakres twoich obowiązków będzie większy. Przeważnie jednak ze swoją pracę będziesz w stanie otrzymać około 1000 zł do 2500 zł netto. Dla niektórych taka praca Jest to jedynie sposób, aby sobie dorobić, a dla innych jest to główne źródło utrzymania.

Zobacz też: http://www.maxvent.pl/grabarz-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here