myć dłonie

W obecnych realiach mycie i dezynfekcja na stałe zagościły w codziennym życiu i stały się wręcz obowiązkiem. Przestrzegane zasad higieny może skutecznie pomóc w rozprzestrzenianiu się groźnych wirusów i bakterii, które otaczają nas z każdej strony. Dotknięcie zakażonej powierzchni, a następnie twarzy powoduje szybkie przeniesienie drobnoustrojów do organizmu, co może zakończyć się chorobą. Na szczęście z pomocą przychodzi właśnie mycie i dezynfekcja, które pomagają zapobiec ich rozprzestrzenianiu. Trzeba jednak wykonywać je dokładnie i poprawnie, aby przyniosły one oczekiwany efekt.

Mycie rąk to usuwanie zabrudzeń za pomocą wody oraz mydła. Aby było ono skuteczne musi trwać około 1 minuty. Na początku dłonie należy zwilżyć ciepłą wodą, a w zagłębienie jednej z nich wlać antybakteryjne mydło. Następnie należy dokładnie namydlić ich wewnętrzną stronę, spleść palce i pokryć je powstałą pianą. Nie można zapomnieć o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami oraz nadgarstków. Do mycia najlepiej zdjąć wszystkie pierścionki i obrączki, ponieważ pod nimi gromadzą się drobnoustroje, ale myjąc i dezynfekując je można je skutecznie wyczyścić. Po zakończonym procesie należy je dokładnie opłukać i wysuszyć. Trzeba pamiętać, aby dłonie myć kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie. Jest to szczególnie ważne po powrocie do domu, przed przygotowywaniem posiłków oraz po skorzystaniu z toalety. Wyrobienie nawyku mycia i dezynfekcji pomoże skutecznie uchronić się przed różnymi chorobami.

Na czym polega dezynfekcja?

Mycie i dezynfekcja to podstawowe czynności, które chronią przed wirusami oraz różnego rodzaju groźnymi bakteriami. Dezynfekcja polega na dokładnym wcieraniu w dłonie preparatu zawierającego minimum 60% alkoholu aż do jego całkowitego wchłonięcia, takiego jak np. https://softmm.com.pl/pl/c/Mycie-i-dezynfekcja/25. Należy dokładnie pokryć nim każdy zakamarek dłoni nie zapominając o przestrzeni między palcami i nadgarstkach. Przy częstym korzystaniu z tego sposobu warto regularnie kremować dłonie, ponieważ mogą one ulec nadmiernemu przesuszeniu. Właściwie przeprowadzonym myciem i dezynfekcją można skutecznie dbać o swoje zdrowie. Koniecznie trzeba posiadać przy sobie mały pojemnik z płynem dezynfekującym o dobrym składzie i używać go w sytuacji, gdy tradycyjne umycie dłoni nie jest możliwe. Warto pamiętać, że dezynfekcji można poddawać także często używane przedmioty, takie jak telefon czy klawiaturę komputera. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń podczas każdorazowego ich użycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here