Przy nauce języka angielskiego zdobywamy kompleksowe informacje, które dotyczą zarówno gramatyki, jak i słownictwa. Często jednak możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę zasady gramatyczne schodzą na dalszy plan i to słówka powinny być najważniejsze. Czy to prawda?

Nauka języka obcego polega na szerokim przyswojeniu sobie wiedzy oraz umiejętnościach, które pozwalają na prowadzenie rozmów, pisanie oraz czytanie. Wobec tego musimy posiadać wtedy zarówno odpowiedni zasób słownictwa, jak i również znajomość tworzenia konstrukcji gramatycznych, by słówka poprawnie wykorzystać. Dzisiaj jednak do wyboru mamy coraz więcej szybkich kursów angielskiego, które koncentrują się właśnie na słówkach.

Kursy uczące przede wszystkim słówek opierają się na tak zwanej metodzie komunikacyjnej. Według niej najważniejsze jest „dogadanie się” z innymi, niekoniecznie przy użyciu skomplikowanych zwrotów. Do tego potrzebujemy przede wszystkim odpowiednich słówek, które wyrażą to, co chcielibyśmy powiedzieć. Zgodnie z metodą komunikacyjną, gramatyka schodzi wobec tego na dalszy plan, ponieważ nawet pomimo błędów gramatycznych będziemy w stanie porozumieć się z innym użytkownikiem angielskiego czy innego języka.

Oczywiście, pojawia się tutaj pytanie, czy rzeczywiście chcemy posługiwać się nim w sposób tak wybrakowany, czyli bez znajomości tego, jak mówić w różnych czasach czy trybach. Dlatego ci, którzy chcieliby angielskim posługiwać się profesjonalnie, nigdy nie powinni pamiętać o gramatyce – dzięki niej będziemy nie tylko lepiej rozumiani, ale również będziemy w stanie wykorzystać swoją znajomość w pracy czy podczas wyjazdów zagranicznych.

Na kursy języka angielskiego zaprasza szkoła lincoln.edu.pl. W jej ofercie znajdziemy szeroką gamę kursów językowych przeznaczonych dla początkujących i bardziej zaawansowanych, w tym kursy przygotowujące do egzaminów, kursy Business English, kursy konwersacyjne oraz kursy wakacyjne. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej lincoln.edu.pl.