drżenie rąk

Drżenie rąk najczęściej występuje u osób starszych, ponieważ mają niedobór witamin w organizmie lub chorują na Parkinsona. Osoby młodsze także mogą mieć problem drżenia dłoni, główną ich przyczyną jest stresująca sytuacja. Drżenia mogą dotyczyć nie tylko rąk, ale również na przykład ramion i głowy.

Z medycznego punktu widzenia

Drżenie rąk to nic innego jak zaburzenie ruchowe. Jest wiele przyczyn dlatego nie można określić jej jednoznacznie. Drżenie rąk bardzo często pojawia się w trakcie stresującej sytuacji, chwili poirytowania, przedźwigania, zmęczenia.

Kilka grup…

Istniej kilka grup drżenia rąk, możemy więc podzielić je na:

* samoistne – najczęstszy rodzaj drżenia, dotyka głównie osoby młode .Obejmuje nie tylko dłonie ale także, nogi, głowę i głos.

* spoczynkowe – widoczne jest nawet w chwili, kiedy dłoń leży płasko na podłożu, nie wiąże się z żadnymi ruchami ręką.

* kinetyczne – występuje w trakcie wykonywania różnych czynności

* starcze –dotyka ono osób starszych, może powodować drżenie dłoni i głowy

sposoby na drżenie dłoni- skuteczne

Drżenie rąk jest objawem groźniej choroby?

Jeśli nigdy nie mieliśmy problemów z drżeniem rąk, to możemy udać się do specjalisty. Najprawdopodobniej nie tylko poznamy przyczynę, ale również będziemy spokojniejsi. W większości przypadków drżenie rąk wywoływane jest przez nas samych.

Drżenie rąk może być objawem: nagłego stresu i zdenerwowania, przemęczenia, nieuzasadnionego niepokoju, spożycia dużej ilości napojów kofeinowych, zażywania środków farmaceutycznych, niedoboru magnezu w organizmie, niskiego poziomu cukru we krwi, alkoholizmu, choroby ze strony układu nerwowego, zaburzenia funkcjonowania układu ruchu, choroby nowotworowej mózgu, stwardnienie rozsiane, nadczynności gruczołu tarczycy, choroby Parkinsona, zawału mięśnia sercowego.

Czy jest na to lekarstwo?

Jeśli ta dolegliwość wywoływana jest przez nadmierny stres czy zdenerwowanie to zdecydowanie najlepszą metodą są ćwiczenia odprężające. Powinniśmy się również wysypiać, a wolny czas wykorzystaj na przykład na spacery na świeżym powietrzu. Dodatkowo powinniśmy spać co najmniej 8 godzin dziennie i koniecznie dobrze się odżywiać.

Kiedy odwiedzić lekarza?

Drżenie rąk może być objawem poważnego schorzenia. Dlatego jeżeli nasze ręce drżą także w trakcie spoczynku, objawy są długotrwałe i nawracające, utrudniają nam wykonywanie prostych codziennych czynności to koniecznie powinniśmy zgłosić się do lekarza.

Co powinno Cię zaniepokoić?

Zaniepokoić powinny nas: uczucie ogólnego rozbicia i osłabienia organizmu, częste bóle głowy, drgania mięśni oraz inne.

Jeśli więc takie objawy u nas występują to powinniśmy niezwłocznie udac się do lekarza w celu konsultacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here