Chiropraktyka

Jeśli Twój kręgosłup coraz bardziej daje się we znaki, a jego ból utrudnia Ci pracę czy codzienne funkcjonowanie, jak najszybciej zgłoś się do chiropraktyka! Pomoże on nie tylko w leczeniu dolegliwości, ale zniweluje ich przyczynę.

Pierwsza wizyta

Schorzenia kręgosłupa objawiają się nie tylko bólami pleców. Nawracające bóle głowy, migreny, drętwienie dłoni i stóp, zaburzenia widzenia – to tylko jedne z nielicznych dolegliwości jakie wywołują choroby kręgosłupa.

Terapia wykorzystywana jest nie tylko w leczeniu schorzeń kręgosłupa ale także innych elementów układu ruchu. Znane są także przypadki, w których to terapia przywróciła częściową lub całkowitą sprawność osobom sparaliżowanym. Chiropraktyka często utożsamiana jest z kręgarstwem. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku uważa, się że dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem wywoływane są przez kręgi a w zasadzie ich zmianę położenia – może być ona skutkiem np. przebytego wypadku czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Ból nierzadko powodowany jest także przez skrzywienia kręgosłupa i inne wady postawy.Największą grupę osób odwiedzających gabinety chiropraktyka są osoby zmagające się bólami kręgosłupa górnego (odcinka szyjnego) oraz dolnego (odcinka lędźwiowego), kolejną są pacjenci ze schorzeniami kończyn.

Ostatnio przeprowadzone badania potwierdziły, że to właśnie schorzenia kręgosłupa odpowiadają za zaburzenia w funkcjonowaniu całego organizmu. Ważną rolę odgrywają tu bezapelacyjnie nerwy rdzeniowe występujące we wszystkich odcinkach kręgosłupa. Mają one znaczny wpływ na prawidłową pracę wielu narządów znajdujących się w naszym ciele. Należ do nich m.in.: nerki, jelita, żołądek, śledziona, gałki oczne. Ból jest on wynikiem ucisku jaki wywiera kręg na dany nerw. Ból odczuwany będzie w miejscu gdzie zlokalizowany jest ucisk.

jak działa chiropraktyka i dlaczego warto z niej skorzystać

Już w gabinecie

Chiropraktyka składa się z trzech etapów: rozpoznania przyczyn dolegliwości czyli diagnozy, łagodzeniu występujących objawów oraz leczeniu schorzenia. Podczas zabiegu specjalista używa jedynie swoich rąk, nie korzysta z żadnych dodatkowych urządzeń czy maszyn. Po położeniu się na fotelu specjalista wykona masaż rozluźniający co znacznie ułatwi mu dalszą pracę. Następnie zacznie powoli i delikatnie uciskać strategiczne miejsca, każdy kolejny ucisk będzie bardziej odczuwalny jednak nie powinien on powodować żadnego bólu.

Przyczyny wizyt u chiropraktyka

Oczywiście będą to bóle kręgosłupa ale nie tylko. Chiropraktyka wykazuje działanie nie tylko przeciwbólowe ale także znacznie poprawia krążenie krwi, pozytywnie wpływa na układ oddechowy a nawet przewód pokarmowy. Jest skutecznym lekiem przeciwmigrenowym i wspomagającym pracę serca.

Mimo, licznych wskazań do jej wykonania nie każdy pacjent może z niej skorzystać. Poniżej podajemy przeciwwskazania do terapii:

  • osoby po przebytych zabiegach operacyjnych kręgosłupa,
  • przewlekłe choroby kręgosłupa,
  • stany zapalne kręgosłupa,
  • infekcja skóry,
  • nowotwory,
  • dzieci poniżej 7 roku życia,
  • osoby starsze po 60 roku życia,

Pamiętaj, aby swoją decyzję dotyczącą chiropraktyki skonsultować wcześniej z lekarzem ortopedą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here