seler

Seler naciowy to znakomity pomysł żywieniowy dla wszystkich osób, które właśnie się odchudzają i pragną zachować świetną sylwetkę. Seler naciowy, a także sok z selera naciowego są coraz popularniejsze i mile widziane jako odpowiedni składnik w polskiej kuchni. Zwykle gospodynie dodają go do  sosów, przecierów, a także różnego rodzaju zup. Seler naciowy można podawać również  na surowo w postaci sałatek. Seler naciowy to idealny dodatek,  który z pewnością dostarcza wielu składników odżywczych, witamin oraz minerałów, wzmacniając tym samym swoje zdrowie, która jak wiadomo, jest w życiu najważniejsze. Bowiem jeśli nie będziemy zdrowi, wówczas reszta naszych spraw nigdy nie będzie pozałatwiana. Zdrowia nie da się kupić, w obliczu choroby każdy jest równy. Warto o tym pamiętać i zaopatrzyć się w seler naciowy, a później delektować się również jego sokiem.

Seler zamiast tabletek

Seler w miejsce sterty lekarstw przepisanych przez lekarza? Tak! Oczywiście nie na wszystkie schorzenia, ale wybrane dolegliwości już jak najbardziej. Jak wynika z opinii specjalistów medycznych, w selerze naciowym znajdziemy bardzo duże pokłady wapnia, potasu, fosforu, cynku, magnezu, a także żelaza. Dodatkowo łodyga selera naciowego zawiera bardzo ważne witaminy, które w dobry sposób wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, a są to witaminy A, C oraz witamina E. Jak już wspomnieliśmy, seler naciowy i sok z selera naciowego polecają dietetycy podczas spotkań ze swoimi pacjentami. Seler naciowy zawiera bardzo niski procent kalorii, bowiem w stu gramach selera znajdziemy od pięciu do siedmiu kalorii. Dodatkowo wpływ selera na nasz organizm ma charakter oczyszczający, co sprawia, że pozbywamy się niepotrzebnych kalorii, przez co nasza sylwetka jest taka, o jakiej marzyliśmy. Panuje powszechnie takie przekonanie, że osoby, które przechodzą na dietę, zwykle chodzą głodne i prowadzi to czasami w skrajnych przypadkach do anoreksji. Tak, to prawda, ale do anoreksji prowadzi dieta, która nie jest ustalana przez dietetyków, ale przez samych zainteresowanych, a to nie jest z pewnością dobre rozwiązanie.

selery a właściwości - dlaczego warto

Sok z selera naciowego

Bardzo polecanym w odniesieniu do selera naciowego jest sok z selera naciowego. Specjaliści, a mówiąc ściślej dietetycy polecają sok z selera naciowego w połączeniu z sokiem z jabłek. Jest to niezwykle zdrowy sok, w którym zawarte są olbrzymie pokłady witamin i minerałów wymienionych powyżej. Trzeba pamiętać o dobrym przechowywaniu tego soku. Otóż sok z selera naciowego i jabłek zdecydowanie powinien być przechowywany w lodówce. W przeciwnym wypadku szybko się zepsuje, a witaminy i minerały nie będą zdrowo wpływać na nasz organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here