mięso

Sporo osób twierdzi, że rzeźnik jest to dobrze płatny zawód, który pozwala na samodzielne utrzymanie się na wysokim poziomie. W końcu coś, co nie jest prostym zadaniem i nie sprawia nikomu przyjemności, powinno być dobrze płatne. Jak to wygląda w rzeczywistości? Dzisiaj przekonamy się jak wygląda aspekt finansowy w pracy na takim stanowisku. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-rzeznik/ 

Co ma wpływ na zarobki rzeźnika?

Na wynagrodzenie osoby pracującej na takim stanowisku wpływ ma przede wszystkim staż pracy. Bardzo często zdarza się, że wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi bardzo małą część pensji bardziej doświadczonego kolegi po fachu. 

Na zarobki na takim stanowisku wpływ ma również wielkość firmy. Małe rodzinne biznesy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują również bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. 

Na zarobki rzeźnika wpływa również lokalizacja firmy. Dwie podobne działalności, które znajdują się w odległych miastach mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników. 

Ile jest w stanie zarobić rzeźnik w naszym kraju?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana stanowisku rzeźnika w naszym kraju wynosi 3 780 zł brutto. Oznacza to, że co drugi rzeźnik otrzymuje pensję w wysokości od 3050 zł do 5250 zł. Grupa 25% najgorzej wynagradzany rzeźników może liczyć na wynagrodzenie znajdujące się poniżej 3050 zł. Jednak na zarobki wyższe, niż 5250 zł może liczyć grupa 25% najbardziej opłacalnych rzeźników w kraju.

Zobacz też: http://www.icotam.pl/rzeznik-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here