Plus size dla mężczyzn

Noszenie większego rozmiaru niż standardowy może oznaczać sporo problemów z doborem odpowiedniej odzieży. Takie dylematy mają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Sprawdź, jak kupować odzież męską w większych rozmiarach, która będzie leżała na Tobie perfekcyjnie!

Marynarka, koszula, spodnie czy koszulka T-shirt – odzież męska w dużych rozmiarach to pełna gama różnych artykułów, które wyróżniają się większymi gabarytami w stosunku do tej standardowej. Większy rozmiar to jednak nie tylko więcej materiału. To również odpowiedni krój oraz dopasowanie do sylwetki, która ma wtedy nieco inne proporcje. Właśnie dlatego tak wielu mężczyzn noszących duże rozmiary ma trudności ze stworzeniem dla siebie ciekawej, wygodnej, modnej stylizacji.

Jak zatem wybierać odzież męską XXXL, która będzie dobrze wyglądała? Sprawdź nasze porady!

Postaw na dopasowany rozmiar

Jednym z podstawowych problemów przy zakupie odpowiednie odzieży męskiej w większych rozmiarach jest dopasowanie jej pod kątem rozmiaru. Mężczyźni o dużej masie często wybierają ubrania, które są na nich po prostu zbyt duże, dlatego nie wyglądają one zbyt dobrze na sylwetce.

Przy zakupie odpowiednich ubrań w większych gabarytach warto więc pamiętać o tym, aby były one właśnie w dopasowanym rozmiarze. Jak rozpoznać, że ubranie dobrze leży? Nie powinno być ono nadmiernie luźne, ale też nie może obciskać. Dzięki temu może ono zapewnić maksymalny komfort, a przy tym będzie dobrze prezentowało się na sylwetce.

Wybieraj wyszczuplające fasony i wzory

W sklepach oferujących dużą odzież męską można bez problemów wypatrzyć takie modele, które doskonale nadają się do wyszczuplenia sylwetki. Takie fasony wyróżniają się krojami i kolorami, które mogą optycznie odjąć kilogramy i jednocześnie wydłużyć figurę.

Wyszczuplające ubrania w dużych rozmiarach – porady:

• Wybieraj dopasowane ubrania, na przykład lekko zwężane spodnie, marynarki, które są dopasowane zamiast luźnych, ponieważ możesz wtedy osiągnąć efekt optycznego wyszczuplenia sylwetki.
  • Unikaj odzieży w jasnych kolorach i z krzykliwymi wzorami – tego typu odzież przyciąga wzrok i może spowodować, że sylwetka będzie wyglądała na bardziej przysadzistą.
  • Podkreśl figurę za pomocą pionowych linii – mogą być to pionowe linie nadrukowane na koszulce, ale również zaprasowane w kant nogawki.
  • Noś swetry z dekoltem w literę V, czyli w serek – tego typu dekolt może także optycznie wyszczuplić sylwetkę.
  • Podkreśl ramiona – zaznaczenie ramion pozwala na uzyskanie efektu wyrównania proporcji sylwetki.
  • Podwiń spodnie – spodnie z pinroll, czyli podwinięciem mogą nadać figurze lekkości.
  • Noś ubrania na cebulkę, najlepiej w skoordynowanych kolorach, które nie odróżniają się od siebie za bardzo.

Kupuj ubrania również w internecie

Jeżeli lubisz modne i wygodne ubrania, w takim przypadku warto sprawdzić je nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w internecie. W sieci działa wiele sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży męskiej w większych rozmiarach. Można dostać w nich ubrania od jednych z lepszych producentów, które wyróżniają się nie tylko świetnym wyglądem, ale też zastosowaniem najwyższej jakości materiałów, aby mogły posłużyć na wiele lat.

Aby zakupy były w pełni udane, warto poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami wielu sklepów. Można wtedy porównać ich asortyment i wybrać taką ofertę, która będzie wyróżniała się najbardziej atrakcyjnymi cenami.

Warto też pamiętać o tym, że zakupy online nie są niebezpieczne. Kupujący może skorzystać z procedury zwrotu, jeżeli okaże się, że zakupione przez niego ubrania jednak nie spełniają jego oczekiwań w pełni. Można wtedy otrzymać zwrot poniesionych kosztów.