Przyczyny zachowań, które odpychają od Ciebie ludzi

Wydawałoby się, ze sztukę komunikacji udało się nam opanować do perfekcji. Cóż, mieliśmy na to aż kilka tysięcy lat. Niemniej nadal istnieją zachowania, które odpychają od nas innych ludzi. I to często są bariery, które my sami stawiamy.

Po pierwsze – wszystko na nie

Pierwszym zachowaniem które sprawia, że ludzie mogą się od Ciebie oddalać, jest podejście w stylu „wszystko na nie”. Faktycznie, konstruktywna krytyka ma sens i sprawdza się zawsze, jeśli jest odpowiednio argumentowana. Jeśli jednak nie masz racji, czasem warto ustąpić. Dzięki temu nie stracisz kolejnych, ważnych dla Ciebie znajomości.

Po drugie – niepotrzebna dominacja

Próba ciągłego dominowania nie ma sensu zwłaszcza, że mało kto lubi być pomiatanym. Jeśli chcesz zachować istniejące znajomości, zawsze pamiętaj o tym, że jesteś równy osobie z którą rozmawiasz. Nie jesteś ani lepszy, ani gorszy. Takie podejście z pewnością Ci pomoże.

Po trzecie – nie oceniaj

Ocena zachowań bliskich jest możliwa dopiero wtedy, gdy znasz całokształt sytuacyjny, w którym dana osoba się znajduje. Jeśli nie wiesz wszystkiego, nie oceniaj! Być może sprawa wygląda zupełnie inaczej, niż Tobie się wydaje. A przy okazji, nie stracisz w ten sposób swoich znajomych.

Po czwarte – bądź delikatny

Bycie delikatnym wtedy, gdy sytuacja tego wymaga jest prawdziwą sztuką. I chociaż jest to z pewnością trudne, nie oznacza, że tej sztuki nie da się opanować. Pamiętaj o tym, że delikatność w towarzystwie to podstawa. Nie wyciągaj niepotrzebnie wad i kłopotów innych osób. Przekonasz się, że i Tobie i Twoim znajomym będzie wtedy lepiej.

Po piąte – uważaj na wirtualny świat

Sprawdzenie wiadomości na „fejsie” czy też zaglądnięcie do komórki w celu sprawdzenia kilku wiadomości nie jest niczym złym. Gorzej, jeśli jest to praktyka nagminna. Wtedy uważaj – zbyt częste wpatrywanie się w ekran smartfona może zrazić do Ciebie inne osoby.

Po szóste – Koncentruj się na innych!

Nie zapominaj, że to nie Ty jesteś pępkiem świata. Pamiętaj o swoich znajomych a oni odwdzięczą Ci się tym samym. I to często z nawiązką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here