Odpowiednie drewno do kominka

Gry oglądamy film, w którym świat stylizowany jest na średniowieczne czasy panowania królów oraz walk rycerskich, możemy poczuć się jak jedna z osób żyjących w tamtych czasach. W średniowiecznych zamkach w czasie zimy temperatury spadały do bardzo niskich, więc ludzie musieli jakoś sobie radzić, aby nie zamarznąć. Wtedy wymyślono, aby instalować kominki. Kominek jest starszym bratem pieca, jaki można znaleźć w praktycznie każdym domu znajdującym się na wsi. Jest kilka różnic pomiędzy kominkiem a piecem.

Po pierwsze to sposób, w jaki działają, czyli jak uzyskujemy przy ich pomocy ciepło. Gdy rozpalimy ogień w kominku, ogrzewa on całe pomieszczenie, w którym się znajduje, ale nic poza tym. W dawnych czasach ludzi w kominkach gotowali jedzenie, ponieważ nie wiedziano, co to jest węgiel i nikt nie miał kuchni w domach. Piec różni się tym, że możemy w nim palić tak samo, jak drzewem tak i węglem, nie wolno palić natomiast śmieciami, gdyż jest to surowo karane w naszym kraju oraz zanieczyszcza środowisko. Pieca używamy do dwóch rzeczy, po pierwsze, aby nagrzać wodę oraz do tego, aby poprzez nagrzaną wodę ogrzać całe nasze domostwo. Piec działa w bardzo ciekawy sposób, najpierw jest wewnętrzna komora, w której palimy materiał energetyczny, czyli drzewo i węgiel następnie jest miejsce na wodę i ten wewnętrzny stelaż jest połączony z zewnętrznym, który my widzimy. Poprzez spalanie drewna uzyskujemy ciepło, które nagrzewa wodę, następnie gorąca woda jest poprzez pompkę transportowana do bojlera, to taki zbiornik na ciepłą wodę, a z niego już powoli do wszystkich kaloryferów w domu. Oto i cały sposób działania pieca prosty, a zarazem skuteczny.

Czym palić w kominku?

W kominku zdecydowanie można palić tylko drewnem, nie wolno używać do tego węgla czy też innych rzeczy, drewno jest jedyną możliwością w tym przypadku. Kołki powinny być porąbane oraz mieć odpowiednią długość. jest to około 50 centymetrów, poza długością, rodzaj drzewa, którym palimy, również ma znaczenie. Nie wolno palić drzewem miękkim, czyli takim jak świerk czy lipa, ponieważ poprzez dużą ilość pęcherzyków powietrza znajdujących się w drzewie może ono strzelać rozżarzonymi kawałkami i podpalić nam dom a tego byśmy nie chcieli. Trzeba palić drzewem twardym, czyli bukami bądź dębami.

Teraz już wiemy czym palić w kominku.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here