plastik
fot. pexels.com

Plastik jest wszędzie. Tak naprawdę to nie tylko plastikowe butelki czy folia spożywcza. Mikroskopijne cząsteczki plastiku unoszą się w powietrzu i znajdują się w produktach, które nie mają z nim nic wspólnego. Niestety dla naszego organizmu nie jest to obojętne. Dowiedz się, w jaki sposób we własnym domu Ty możesz ograniczyć plastik! Niektóre sposoby na pewno Cię zdziwią!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/czym-zastapic-plastik-technologiczne-nowinki/

Postaw na dzbanek filtrujący i…

Dzbanek filtrujący to bardzo dobre rozwiązanie, aby będąc w domu ograniczyć produkowanie plastikowych butelek po wodzie. Filtr w dzbanku starcza na przefiltrowanie około 150-200 litrów wody, a biorąc pod uwagę, że w butelce jest około 1,5 litra wody, to wykorzystując dzbanek nie produkujemy nawet aż 133 butelek. I to w skali miesiąca, bo jeden filtr, który jest w stanie przefiltrować tyle wody wystarcza na około 30 dni. 

Dzbanek z filtrem to świetny sposób na zmniejszenie produkcji plastiku będąc w domu, ale co jeśli mamy taki tryb życia, że w domu wcale tak dużo nas nie ma. Wtedy warto kupić sobie butelkę szklaną na wodę lub z biodegradowalnego plastiku – czyli takiej bezpieczniejszej dla środowiska wersji plastiku i również przelewać do niego wodę. Różne marki oferują rozmaite wersje takich butelek, które swoją drogą są naprawdę wyjątkowe. 

Demakijaż w stylu zero waste

Ten podpunkt będzie szczególnie ważny i istotny dla kobiet, które uwielbiają się malować i malują się często i dużo, ale też dla tych, które nakładają niewielką ilość make-up’u. Do takiego klasycznego demakijażu potrzeba naprawdę bardzo dużo różnych ,,narzędzi’’ – płatki kosmetyczne pakowane w plastikową folię, płyn micelarny w plastikowej butelce, żel w plastikowej tubce. Wiele kobiet sięga również po tonik, oleje i inne kosmetyki ułatwiające demakijaż właśnie w plastikowych opakowaniach. Wszystko to sprawia, że produkujemy bardzo dużą ilość plastiku, którą można bardzo łatwo ograniczyć.

Płatki kosmetyczne zastąp płatkami, ściereczkami lub rękawiczkami wielorazowymi. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też ograniczysz produkowanie plastiku. Stosując wielorazowe materiały do zmywania makijażu, możesz też ograniczyć ilość kosmetyków do jego eliminacji, a to również przekłada się na oszczędność finansów i mniejsze produkowanie plastiku.

Przeczytaj też: http://www.flyweb.pl/3-najwazniejsze-zasady-blogowania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here