szukanie mieszkania
fot. pexels.com

Znalezienie idealnego mieszkania na wynajem wcale nie jest prostym zadaniem. Mieszkań jest zawsze dużo do obejrzenia, a wiadomo, że aby obejrzeć wszystko potrzeba czasu. Dziś przedstawimy Ci wskazówki, które sprawią, że szukanie tego idealnego mieszkania było sprawniejsze i bardziej efektywne.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/jak-przygotowac-sie-na-wspolne-mieszkanie-z-druga-polowka/

Używaj filtrów

Na portalach z ogłoszeniami mieszkań można stosować filtry. Stosuj je zawsze i zawsze wykorzystuj wszystkie. Wiele osób filtruje mieszkania jedynie pod lokalizację, w której chce zamieszkać. To jednak za mało, ponieważ tak czy tak system filtracji wskaże Ci mieszkania z ceną i metrażem innym, niż oczekujesz. Tak więc, w filtrach zaznacz wszystko czego jesteś pewien w kontekście do tego, co chcesz, aby Twoje nowe mieszkanie miało i czym się cechowało. To jednak nie wszystko – czytaj dalej.

Stwórz swoje własne filtry

Mimo, że zastosujesz filtry oferowane przez serwis z ogłoszeniami, to nie będą one w pełni odpowiadać Twoim wytycznym. Nawet jeśli zaznaczysz metraż czy cenę, to nie jest on dokładny. W przypadku ceny, przedział może wynosić około 500-1000 zł, podobne różnice mogą być w związku z metrażem. Tak więc postanów sobie Twoje własne filtry i przy scrollowaniu ogłoszeń odrzucaj te, które nie spełniają Twoich wymagań. To zdecydowanie pomaga znaleźć to mieszkanie, którego naprawdę szukasz. Oczywiście ważne jest, aby przed ustaleniem filtrów zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę szukamy.

Pamiętaj również o tym, żeby zwrócić uwagę na inne rzeczy, o których jest napisane w ogłoszeniach. Są to np. takie rzeczy jak obecność garażu podziemnego, mikrofalówka, piekarnik, zmywarka, piętro itd. czyli takie podstawowe elementy wyposażenia, które niekoniecznie muszą być w mieszkaniu, ale są dla Ciebie ważne. 

Ważne jest też, aby dopytać o wszelkie szczegóły, sprawdzić czy mieszkanie ma to, na czym nam zależy i nie ma tego czego nie chcemy mieć. To wszystko sprawi, że wybierzesz z listy tylko te mieszkania, które naprawdę spełniają Twoje wymagania, a to zaoszczędzi Twój czas i pomoże Ci możliwie najszybciej znaleźć nowe mieszkanie.

Przeczytaj też: http://wafryce.pl/europejskie-kraje-ktore-warto-odwiedzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here