skóra
fot. pixabay.com

Niewiele osób może się cieszyć nienaganną, zdrową i bezproblemową cerą. niestety, większość z nas zmaga się z pewnymi problemami ze strony skóry. Sucha skóra jest bardzo wymagająca pod względem pielęgnacji. Łatwo ją zaniedbać nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, co często wiąże się długotrwałymi konsekwencjami. Jak zatem dbać o suchą skórę, aby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia na co dzień?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/kremy-intensywnie-nawilzajace-rozwiazanie-dla-suchej-cery/

Sucha skóra jest bardzo wymagająca

Osoby z przetłuszczającą się skórą często mawiają, że chętnie zamieniłyby się z osobami ze suchą skórą. Wydaje im się, że sedno pielęgnacji takiej cery organicza się jedynie do posmarowania się odpowiednim tłustym kremem. Nic bardziej mylnego. Sucha skóra również nastręcza wiele problemów i na ogół potrzeba długim eksperymentów zanim znajdziemy kosmetyki, które zaspokoją jej potrzeby.

Sucha skóra nieodpowiednio pielęgnowana zaczyna się łuszczyć. Przesuszone miejsca łatwo się podrażniają, co nierówne i zaczerwienione. Nie wygląda to najlepiej.  Paradoksalnie winowajcami najczęściej są tłuste kremy oraz oleje, które miały przecież przynieść ulgę. Powoduję jednak zablokowanie porów skóry, która nie może oddychać. Chociaż tworzą ochronny film na skórze, który chroni ją przed negatywnym działaniem szkodliwych czynników, to jednak uniemożliwiają to, co ma kluczowe znaczenie w przypadku tego rodzaju skóry – nawilżanie. 

Co zrobić, aby ukoić przesuszoną skórę

Pierwszym krokiem powinno być więc nawilżanie, ale od wewnątrz. Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość wody każdego dnia, zapewniamy też nawilżenie naszej skórze. Warto również zadbać o to, aby dostarczać w codziennej diecie odpowiednią dawkę witaminy A i E oraz cynku. To one są odpowiedzialne za stan naszej skóry.

Drugim krokiem powinno być zastosowanie dobrego kremu nawilżającego. Najlepiej sięgnąć po preparaty apteczne na bazie wód termalnych, który mają kojący wpływ na cerę i przenikają wgłąb skóry. Kosmetyki i lekkiej, żelowej konsystencji doskonale się wchłaniają. Doskonale sprawdzają się również emolienty. 

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/sposob-na-zniszczone-paznokcie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here