Wypoczynek w Pradze

Praga jest pięknym czeskim miastem, które każdego roku odwiedza mnóstwo Polaków. Czechy są sąsiadem Polski, dlatego dojazd tam przebiega dość sprawnie i szybko.
Na początek należy pomyśleć o tym, na ile dni chcemy jechać do Pragi. Wycieczki do Pragi są oferowane przez biura podróży bardzo często, a także są niedrogie.
Można się wybrać tam nawet na jeden dzień, choć oczywiście lepszym pomysłem jest wypad weekendowy. Znaleźć można w zasadzie każdą z opcji – wycieczki do Pragi jednodniowe, trzydniowe, tygodniowe…
Jeśli chcemy wybrać się większą grupą, warto pomyśleć o wycieczce zorganizowanej, z przewodnikiem i z dojazdem autokarem. To pozwoli na poznanie historii tego miasta oraz zwiedzenie zabytkowych miejsc.
Wycieczki do Pragi są coraz modniejsze wśród wielu osób. To piękne miasto przyciąga swoim urokiem i malowniczymi uliczkami.
Jeśli wybieramy się do Pragi na własną rękę, zadbajmy o kupno mapy z najciekawszymi miejscami do zwiedzenia i zaplanujmy podróż. Przydatna także będzie rezerwacja noclegu, jeśli myślimy o dłuższym pobycie. Pokoje w centrum Pragi są znacznie droższe niż te, znajdujące się na obrzeżach.
Co zatem warto zobaczyć w Pradze? Co sprawia, że wycieczki do Pragi są coraz popularniejsze?
Czeska stolica kryje w sobie wiele cudownych zakątków, które warto zobaczyć. Bardzo znany jest Zamek na Hradczanach, który zachwyca swoją wielkością. Pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem wymienić w kantorze polskie złotówki na czeskie korony, które z pewnością będą niezbędne w przypadku zwiedzania miejsc, za które trzeba zapłacić.
Kolejną znaną atrakcją jest Muzeum Secesji i Alfonsa Muchy, które urzeka modernistycznym wystrojem. Bardzo popularną dzielnicą żydowską jest Josefov – to miejsce także warto zobaczyć. Tutejszy cmentarz żydowski przyciąga rzesze ludzi. To tutaj żył i tworzył wybitny artysta Franz Kafka, co z pewnością ucieszy miłośnika literatury.
Malowniczym elementem Pragi jest Rynek Starego Miasta – jest on sam w sobie piękny i zachwycający. Wejście na wieżę ratusza gwarantuje niezapomniany widok na całe miasto i malowniczy krajobraz.
Dla wielu osób symbolem Pragi jest Most Karola, który niestety jest bardzo zatłoczony przez turystów.
Katedry, muzea, kapliczki, malownicze kamienice, rynek, uliczki – z tego słynie to piękne miasto.
W przypadku planowania wycieczki do Pragi warto poświęcić na nią więcej niż jeden dzień. Aby zobaczyć jak najwięcej zabytkowych miejsc, musimy liczyć się z tym, że jeden dzień nie wystarczy. Biletu wstępu na różne atrakcyjne miejsca nie są bardzo drogie. Warto zaplanować taką wycieczkę ze szczegółami, żeby później się nie okazało, że połowy miejsc nie zdążyło się zwiedzić. Jednak nic straconego – w przyszłości można tu wrócić i znów podziwiać uroczą Pragę! To jest tak blisko nas, że grzechem byłoby nie skorzystać z okazji weekendowego wypadu ze znajomymi, romantycznego wyjazdu we dwoje, lub zorganizowanej wycieczki autokarem, która nie jest kosztowna.
Praga w zasadzie w każdym okresie jest oblegana turystami, którzy doceniają jej urok.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here