Madera - wycieczki.

Jest takie miejsce oddalone o pięć godzin lotu samolotem w którym wiosna jest przez cały rok. Na Oceanie Atlantyckim wyrasta szczyt wulkanu porośnięty cudowną roślinnością. To Madera – najpiękniejsza portugalska wyspa i zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Przez cały rok na Maderze są bardzo przyjemne temperatury – latem nie ma wielkich upałów, a zimą w styczniu i w lutym temperatura w ciągu dnia wynosi około 19 stopni. Można więc na wyspę nazywaną krainą wiecznej wiosny wyjechać w dowolnym terminie.
Na Maderę dostać się można statkiem pasażerskim lub drogą powietrzną. Port lotniczy znajduje się na przedmieściach Funchal – stolicy wyspy. Warto zamieszkać w stolicy lub jej okolicy. Odpoczywającym na Maderze poleca się wykupowanie opcji wyżywienia HB. Trudno wyobrazić sobie pobyt w tym miejscu w opcji all inclusive z bezczynnym tkwieniem na leżaku przy hotelowym basenie.
Zarówno miłośnicy przyrody jak i tropiciele przeszłości znajdą na wyspie coś dla siebie, bo Madera – wycieczki po wyspie, rejsy po oceanie, zwiedzanie Funchal oferuje mnóstwo atrakcji.
Można wyspę zwiedzać podróżując po niej wynajętym samochodem. Wiele osób tak robi, albo próbuje tak zrobić – miejscowi ostrzegają, że drogi górskie są trudne i wymagają znacznych umiejętności i doświadczenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kilkadziesiąt minut drogi od zalanego słońcem centrum Funchal trafią na zamglony albo nawet oblodzony fragment górskiej krętej drogi na wysokości niemal 2000 m n.p.m. Znacznie wygodniej jest wykupić wycieczkę u miejscowych touroperatorów albo pojechać pojazdem wynajętym wraz z kierowcą.
Zwiedzanie wyspy najlepiej podzielić na kilka etapów – minimum trzy dni są potrzebne, aby poznać wyspę i jej mieszkańców. Na zwiedzanie stolicy wystarczy jeden dzień. Najciekawsze obiekty znajdują się w centrum w okolicy portu oraz w dzielnicy Monte położonej na wysokim wzgórzu. Na Monte można wjechać komunikacją miejską albo skorzystać z nowoczesnej kolejki górskiej, która jedzie nad domami i ulicami. Przeszklone wagoniki umożliwiają podziwianie niezwykłych krajobrazów. Na Monte godne polecenia są: Pałac Monte, Ogród Tropikalny i kościół Nossa Senhora Monte. Spod kościoła w dół miasta można zjechać na wiklinowych saniach – Madera to jedyne miejsce na świecie oferujące tak oryginalny środek transportu jakim są sanie jeżdżące po asfalcie.
Kolejne dni pobytu to wycieczka na zachód oraz na wschód wyspy. Na północnym zachodzie ciekawe są wulkaniczne baseny – naturalne twory na wybrzeżu, gdzie można bezpiecznie zażywać kąpieli morskich. Na południowym zachodzie koniecznie trzeba wjechać na klif Cabo Girao – 600 metrów pionowej skały robi wrażenie, szczególnie gdy patrzy się w dół z tarasu widokowego mającego szklaną podłogę.
Na wschodzie wyspy warto pojechać do osad rybackich, których mieszkańcy kiedyś zajmowali się wielorybnictwem. Wieloryby nadal pływają niedaleko brzegów Madery – warto wykupić rejs po wybrzeżu w czasie którego zawsze spotyka się delfiny oraz wieloryby.
Część Madery porośnięta pierwotnym lasem wawrzynowym jest chroniona i została wpisana na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.

http://www.freehostel.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here