Puszące się włosy mogą być prawdziwym utrapieniem. Naelektryzowane, za nic nie pozwalają doprowadzić się do przyzwoitości, a wszelkie wysiłki ułożenia z nich jakiejkolwiek fryzury z konieczności spełzają na niczym. Nie należy się jednak poddawać. Na szczęście jest sposób na opanowanie niesfornych kosmyków. Maska z serii Liss Unlimited L’Oreal Professionnel kompleksowo wygładza włosy, równocześnie odbudowując je i odżywiając. W czym tkwi jej sekret?

Puszenie się włosów – z czego to wynika?

Czemu włosy się puszą? Wiele kobiet chciałoby znać odpowiedź na to pytanie. Z doświadczenia wiemy, że włosy puszą się, kiedy jest wilgotno. Dzieje się tak, ponieważ włosy z tendencją do puszenia się są najczęściej uszkodzone od środka. Większość z nich to po prostu suche, zniszczone pasma o bardzo wysokiej porowatości. Gdy kora włosa jest odwodniona, cały włos staje się przesuszony. A suche włosy wykazują ogromną tendencję do wchłaniania wody z otoczenia. Wtedy wystarczy, żeby powietrze choć odrobinę zwilgotniało, a nasze lekkie, niezdyscyplinowane pasma suchych włosów od razu zaczną się skręcać – i w konsekwencji puszyć.

Puszące się włosy – jak je skutecznie dociążyć?

Im bardziej włosy są przesuszone, tym łatwiej i częściej będą się elektryzować. Na skutek odwodnienia włókna włosowe stają się bowiem zbyt lekkie – i właśnie to niedociążenie jest jedną z głównych przyczyn puszenia i elektryzowania się włosów. Jeśli więc nasze zamiary opanowania nadmiernego puszenia się niesfornej fryzury są poważne, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jak skutecznie dociążyć zbyt lekkie kosmyki.

Jak tłumaczą specjaliści z Salonexpert.pl, wśród metod na dociążenie spuszonych włosów najczęściej wymienia się:

 • rezygnację z codziennego mycia włosów – zbyt częste mycie głowy zmywa z powierzchni skóry sebum, które ma na włosy naturalne działanie obciążające,
 • olejowanie – domowe zabiegi z użyciem olejków działają bezpośrednio na osłonkę włosa, do pewnego stopnia go dociążając,
 • stosowanie masek wygładzających – najskuteczniejsza metoda opierająca się na kompleksowej pielęgnacji włókien włosowych – aż do ich całkowitej regeneracji.

Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto sięgnąć po odpowiednią maskę o działaniu wygładzającym. Regularne jej stosowanie może nawet doprowadzić do pełnego wygładzenia włosów – aż do uzyskania efektów, których nigdy byśmy się nawet nie spodziewały.

Maska wygładzająca – sekretna receptura na spuszone kosmyki

Dlaczego maska regenerująca Liss Unlimited ma tak silne działanie wygładzające? Wydaje się, że jej sekret tkwi przede wszystkim w starannie zbilansowanej recepturze – składają się na nią m.in.:

 • olejek z kukui – wykazuje kompleksowe właściwości nawilżające; zaaplikowany na powierzchnię włosów, stanowi też świetną warstwę chroniącą przed wilgocią.
 • olejek z wiesiołka – bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, preparat ten gruntownie odżywia i odbudowuje włókna włosowe;
 • pro-keratyna aktywna – wnika w głąb włókien włosowych, zapoczątkowując ich trwałe odbudowanie i regenerację.

Działanie maski Liss Unlimited

Spytaliśmy specjalistów z Salonexpert.pl, na czym dokładnie polega działanie maski wygładzającej L’Oreal Professionnel. Jak się okazuje, ma ona wiele pozytywnych właściwości – m.in.:

 • doprowadza do porządku włosy elektryzujące się,
 • wzmacnia i odbudowuje strukturę włosa,
 • chroni włosy przed szkodliwym wpływem wilgoci,
 • ma przyjemny zapach i kremową, delikatną konsystencję, dzięki czemu jest bardzo wygodna w użyciu,
 • jest trwała – efekty jej działania utrzymują się jeszcze bardzo długo po aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here