Trudny do odgadnięcia wiek psa

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka.To jedyne tak wierne i lojalne stworzenie, które tylko w obecności swojego pana czuje się naprawdę szczęśliwe i kochane.
Pies to wyjątkowy przyjaciel,kochający bezwarunkowo i ponad wszystko.
Jego miłość nie zależy od wielkości majątku człowieka, jego wyglądu i statusu materialnego. On kocha człowieka za to, że jest i wymaga od niego tylko dotyku jego ciepłych dłoni i czułego spojrzenia w kierunku psiego przyjaciela.
Przygarnięcie psa do domu, to bardzo odpowiedzialna decyzja, która niesie ze sobą wiele ograniczeń i wymaga dokładnego i rozważnego przemyślenia.
Człowiek, który pragnie spędzić swoje życie u boku psa, powinien wiedzieć, jak się liczy wiek psa, by uniknąć potem rozczarowania związanego z jego wiekiem. Jeśli ktoś szuka psa dorosłego, który już dawno przestał być łobuzującym szczeniakiem,powinien takiego psiaka otrzymać. Szczeniak wymaga zupełnie innego traktowania i podejścia oraz odpowiedniego ułożenia, które zagwarantuje jemu i właścicielowi spokojne życie.
Wiek psa można odgadnąć podczas wizyty weterynaryjnej, kiedy to lekarz ogląda dokładnie psa i ocenia jego stan zdrowia.
Uzębienie i kolor sierści oraz ogólna kondycja psa pozwalają mu ocenić szacowany wiek psiaka.
Nie wiadomo dokładnie, jak się liczy wiek psa. Jedni podają liczby, które są odpowiednikiem wieku ludzkiego, czyli 10 miesięczny czworonożny przyjaciel to w przeliczeniu na lata ludzkie czternastoletni rozbrykany pies, a osiemnastomiesięczny psiak to już 20 latek.
Takie umowne liczby w przeliczeniu na lata ludzkie pozwalają człowiekowi orientować się, w jakim wieku jest jego pupil. Jeśli ta wersja pokrywa się z wyliczeniami lekarza weterynarii, który po oględzinach zębowych psiaka podaje podobny wiek, to możemy być pewni tej diagnozy.
Bez względu na to, w jakim wieku jest nasz psi towarzysz, zawsze należy mu się cierpliwe i wyrozumiałe traktowanie z naszej strony. Ciepło i miłość, jaką od nas otrzyma, na pewno zostanie doceniana i zyskamy wiernego i lojalnego przyjaciela na całe życie.

http://4emotion.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here