Zanim udasz się na urlop zastanów się, czy o czymś nie zapomniałeś. Wszystko zostało przecież dopięte na ostatni guzik… a czy dokonałeś przeglądu samochodu przed wyjazdem? To często popełniany przez kierowców błąd, który może sporo kosztować – i mowa tu nie tylko o pieniądzach. Przed udaniem się w podróż z rodziną dokładnie sprawdź swoje Subaru. A zrobisz to prosto, szybko i jak należy w autoryzowanych salonach.

Podejdź do urlopu odpowiedzialnie

Systemy bezpieczeństwa zwiększające komfort jazdy często usypiają naszą czujność, w związku z czym zdarza nam się zapominać o podstawowej rzeczy, jaką należy wykonać przed każdym większym wyjazdem – przeglądem. Pozornie wszystko wygląda w porządku. Nic nie stuka, nie ulatnia się, nie przecieka. Silnik brzmi jak należy, opony wyglądają zdrowo, olej w normie. Nie pozostaje nic innego, jak zapakować torby do bagażnika, zapiąć pasy i ruszać w drogę.

Niestety, to nie jest najlepsza decyzja. Wiele zmian w układach auta pozostaje niewidoczna. W trakcie drogi może nagle okazać się, że auto zaczyna zwalniać lub po postoju na stacji benzynowej (i mimo pełnego baku) nie ma zamiaru ruszyć się z miejsca. Na szczęście możesz zapobiec stresowi i rozczarowaniu rodziny – umawiając się przed wyjazdem na przegląd w autoryzowanym serwisie Subaru.

Zaufaj specjalistom Subaru

Serwis Subaru to odpowiednie miejsce do przeprowadzenia wakacyjnego przeglądu. Możesz rzecz jasna sprawdzić maszynę we pobliskim warsztacie. Ale pamiętaj, że w takim przypadku przyda się oko fachowca. Konieczna może się okazać wymiana lub regeneracja części. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po oryginalne podzespoły. Poza tym możesz być pewny, że w autoryzowanym serwisie mechanicy sprawdzą wszystko jak należy.

Fachowcy Subaru przeprowadzą kontrolę układu hamulcowego i kierowniczego, dokładnie obejrzą podwozie, przyjrzą się ogumieniu i oświetleniu, a nawet temu, czy wycieraczki działają bez problemu. Uwadze nie umknie im również układ elektryczny, który jest jednym z najważniejszych obszarów do skontrolowania. Wszystko po to, byś w trakcie wakacyjnej podróży nie zastanawiał się, czy wszystko z Twoim Subaru w porządku. Przegląd potrwa około godziny – to niewiele czasu, który można poświęcić przed wyjazdem na urlop i zarazem niewielki koszt w porównaniu z tym, co może wydarzyć się po drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here