Najlepsze sposoby na szczupłe nogi

Chyba każda kobieta ma w sobie coś, czego nie lubi i co chciałaby zmienić. Nieważne, czy chodzi o haczykowaty nos, czy pełniejsze biodra – w obu przypadkach działają kompleksy. Bardzo często dotyczą one tuszy, tej prawdziwej, i tej wyimaginowanej. Zawsze znajdzie się jakaś część ciała, której powinno być nieco mniej. Jedna zastanawia się, co zrobić z wystającym brzuszkiem, innej sen z głowy spędza odchudzanie nóg. No właśnie, nogi… Czy są jakieś patenty na to, by wyszczuplały? Na pewno nie ominą Cię ćwiczenia na tę partię ciała. Spróbuj zapisać się na zajęcia w klubie fitness i wybierz takie, które mają za zadanie wymodelować nogi. Zaprzyjaźnij się także z rowerem, tym klasycznym, i tym stacjonarnym. Oprócz tego spaceruj, spaceruj, spaceruj. Podobno pół godziny dziennie energicznego marszu to naprawdę całkiem niezła dawka ruchu. Wiosną załóż na nogi rolki, zimą spróbuj swoich sił na łyżwach. Coraz popularniejszą dyscypliną, która rzeźbi całe ciało, w tym nogi, jest bieganie. Tutaj jednak należy rozpocząć od stopniowego wysiłku i krótkich dystansów. Szczególnie, jeśli do tej pory zaliczano Cię raczej do kanapowców. Ogólnorozwojowe sporty jak pływanie czy sztuki walki również pozytywnie wpłyną na Twoją sylwetkę, także jej dolną część. Praktycznym ćwiczeniem będzie wchodzenie po schodach. Istnieje zatem całkiem sporo patentów na odchudzanie nóg.

Nie stosuj jednak wszystkich na raz, bo powiedzenie ” padam z nóg” nabierze nowego wymiaru. Bez trudu znajdziesz też ćwiczenia na inne partie ciała: ramiona, brzuch, pośladki. Dobry trening na nogi pomaga przy redukcji cellulitu. Optymalna liczba aktywności to przynajmniej trzy razy w tygodniu. W praktyce nie jest to możliwe, ale zawsze warto robić choć jeden trening niż wcale.

Odchudzanie nóg wspomoże dobry masaż. Możesz go wykonać w salonie kosmetycznym albo samodzielnie w domu. Najlepsze efekty przyniesie po kąpieli, a przed zaaplikowaniem balsamu nawilżającego.

Tym, nad czym można równolegle pracować, jest samoakceptacja. Czasem te przysłowiowe grube nogi są tylko w Twojej głowie. Bez odpowiedniwgo nastawienia do siebie niewiele da się zdziałać. Dlatego tak ważne jest, by choć trochę siebie polubić. Gdy kwestia niezadowolenia ze swojego wyglądu zaczyna przeszkadzać Ci normalnie żyć, możesz pomyśleć o operacji plastycznej. Oczywiście wszelkie działania w tym kierunku muszą zostać poprzedzone wyszukaniem godnego zaufania lekarza i dowiedzenia się jak najwięcej, o tym, co czeka Cię po operacji. Wtedy łatwiej znieść ewentualną rekonwalescencję.

Odchudzanie nóg nie uchodzi za tak trudne, jak na przykład zrzucenie tak zwanej oponki na brzuchu. A jednak media tak mocno lansują wizerunek atrakcyjnej dziewczyny z nogami do nieba, że stał się już społecznie bardzo pożądany. Zamiast rozpaczać, że nogi są za krótkie, a uda zbyt masywne, warto poczytać, o tym jak optycznie je wydłużyć lub wyszczuplić. Czasem obuwie na obcasach i odpowiedni fason spodni potrafią zdziałać cuda. Podobnie jak kolor rajstop czy krój sukienki mogą sprawić, że nogi będą wyglądać olśniewająco.

http://www.abczdrowia.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here