Buty na wesele

Wybór kreacji weselnej zawsze jest nie lada wyzwaniem. Musimy wybierać spośród setek dostępnych modeli, fasonów, kolorów, deseni, tkanin… Od ilości dostępnych możliwości można wręcz dostać zawrotów głowy. A gdyby tego było mało, pozostaje jeszcze dylemat, jakim są… Buty na wesele. A jak się okazuje, sprawa z zakupem obuwia pasującego do wybranej przez nas weselnej kreacji wcale nie jest wiele łatwiejsza! Dostępne są dosłownie setki modeli, klientki rzadko potrafią zaś ocenić, który będzie naprawdę pasował do sukienki. Jak sobie poradzić z tą kwestią? Jak dobrać najodpowiedniejsze buty na wesele? Jakimi kryteriami się właściwie kierować? I czy tak naprawdę… Konieczne jest zakupienie zupełnie nowego obuwia, czy też wypada się pokazać w tym, które już posiadamy?

Po pierwsze chcielibyśmy rozwiać pewne wątpliwości dręczące wiele kobiet – nie, wcale nie jest koniecznym zakupienie nowego obuwia, jeśli wybieramy się na wesele. Jeżeli posiadamy już parę, która w naszym odczuciu pasuje do zakupionej kreacji, bez wahania zdecydujmy się na założenie jej. Istnieją dwie bardzo istotne zalety takiego rozwiązania. Pierwsza z nich to oczywiście oszczędność pieniędzy – jedna para butów na obcasie to koszt rzędu co najmniej stu złotych. Decydując się na wystąpienie na weselu w butach, które już posiadamy, jesteśmy więc bogatsze o całe sto złotych. Druga zaleta jest może nieco mniej oczywista i wiele kobiet bardzo często nie docenia tego, iż… Buty, które już posiadamy, są zazwyczaj butami sprawdzonymi, które miałyśmy już na nogach co najmniej raz. Mamy więc już jakiś obraz tego, jak buty te spisują się podczas kilkugodzinnej uroczystości i czy są wygodne, czy nie. A czyż nie to jest właśnie najważniejsze, gdy wybieramy buty na wesele? Powinny być one przecież jak najwygodniejsze, byśmy mogły bawić się w nich aż do samego rana.

W ten sposób przechodzimy do kolejnego punktu – jeżeli już zdecydujemy się na zakup nowej pary butów, na co powinnyśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy buty, które wpadły nam w oko są wygodne i czy będziemy w stanie wytrzymać w nich podczas kilkugodzinnej uroczystości. Nie zapominajmy, iż na weselach zazwyczaj spędza się czas tańcząc – należy o tym pamiętać przymierzając buty na wesele. Zwróćmy uwagę na wysokość obcasa – czy nie jest on zbyt wysoki? Czy damy radę się w nim poruszać, a tym bardziej tańczyć, jeśli zajdzie taka konieczność? Najczęstszym błędem podczas zakupu butów jest właśnie nadmierne skupianie się na ich wyglądzie przy jednoczesnym zapominaniu o tym, czy są one komfortowe. W ten sposób bardzo łatwo jest kupić naprawdę piękne, efektowne buty… W których ciężko jest nawet stać, a co dopiero poruszać się. Nie ma co ukrywać – zakup takich butów to po prostu, kolokwialnie mówiąc, wyrzucenie pieniędzy w błoto. Możemy być bowiem pewne, że ani razu ich nie założymy. Nie należy się również decydować na buty nie w naszym rozmiarze, licząc na to, iż rozbiją się one albo włożymy do nich wkładkę, jeśli są nieco za duże. Sprawi to bowiem, iż przez całe przyjęcie weselne będziemy myśleć jedynie o tym, by buty nie spadły, lub też o tym, by jak najszybciej wrócić do domu i uwolnić stopy od zbyt małego, uciskającego obuwia…

http://www.zespolnapiecia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here