Alergie to prawdziwa plaga XXI wieku. Coraz więcej osób musi się z nimi męczyć. I, co gorsza, ich objawy wydają się coraz bardziej dyskomfortowe. Warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, także przy pomocy domowych sposobów.

Kaszel alergiczny

Chociaż alergia najczęściej kojarzy się nam z katarem siennym i łzawieniem oczu, potrafi objawić się również suchym i nieprzyjemnym kaszlem. I chociaż sam kaszel jest zjawiskiem pozytywnym, poprzez które organizm chce uchronić drogi oddechowe przed zagnieżdżeniem się w nich patogenów, jego nasilenie może być bardzo męczące.

Kaszel alergiczny – jak sobie z nim radzić?

Aby skutecznie poradzić sobie z kaszlem alergicznym, w pierwszej kolejności należy poszukać jego dokładnej przyczyny. Uderzenie w jej źródło jet najprostszą i najskuteczniejszą drogą, aby kaszlu pozbyć się na dobre.

Bezpośrednią przyczyną kaszlu alergicznego może być kontakt z czynnikami, które alergię wywołują, a które bezpośrednio starają się przedostać do dróg oddechowych. Mowa tutaj między innymi o pyłkach, roztoczach, zarodnikach pleśni, czy sierści tych zwierząt, na które jesteśmy uczuleni. W takiej sytuacji należy unikać (na ile to możliwe) miejsc, gdzie te alergeny się znajdują.

Kolejnym czynnikiem są alergeny pokarmowe. Nie zawsze wywołują one na skórze świąd, czy wysypkę. Zdarza się, że podrażniają one przełyk i krtań i tym samym wywołują odruch kaszlu. W takiej sytuacji uczulających produktów należy unikać.

Kaszel alergiczny może być też wywołany poprzez zalegający w zatokach katar. Spływający do gardła zmusza nas do ciągłego odkasływania podrażniającej wydzieliny. Jak sobie wtedy radzić? Oczyszczając zatoki, czy to domowymi płukankami, czy za pomocą antybiotyku, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Bez względu jednak na to, co bezpośrednio kaszel wywołało, zawsze w alergię należy uderzyć lekami przeciwalergicznymi oraz wapnem rozpuszczanym wodzie. Ich dostępność jest naprawdę ogromna i z łatwością można sobie szybko pomóc. A jeśli do tego zadbamy o nawilżenie powietrza w domu, kaszel szybko zniknie.

http://www.sztukapielegnowania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here