Niektóre kobiety od samego początku wiedzą, że w ich ciele coś się zmienia i prawdopodobnie są w ciąży. Podpowiada im to kobieca intuicja a dokładne obserwowanie ciała sprawia, że wyraźnie dostrzegają postępujące zmiany. Inne panie zaczynają podejrzewać ciążę dopiero po opóźnieniu się miesiączki. Brak comiesięcznego krwawienia zwykle jest pierwszym objawem ciąży jakie zauważa znaczna większość kobiet z regularnym cyklem miesiączkowym. Miesiączka jest wyjątkowo istotna w tematyce ciążowej. Jej brak wskazuje na rozwijającą się ciążę, zaś sam wiek ciąży opiera się na ostatniej miesiączce. Jak prawidłowo obliczyć termin porodu? Lekarz na pierwszej wizycie obliczy termin porodu właśnie na podstawie terminu ostatniej miesiączki. Dlatego jeśli podejrzewamy u siebie ciąże warto pamiętać, w jakich dniach ostatnio miesiączkowałyśmy. Jakie są inne objawy ciąży?

Najbardziej znanym objawem ciąży są wymioty oraz poranne mdłości. Dotykają one sporą rzeszę kobiet, choć nie każda kobieta musi na nie cierpieć. Poranne mdłości wcale nie muszą być poranne. Wiele kobiet męczą mdłości choćby po południu. A niektóre wcale nie spotykają się z tym problemem. W pierwszym trymestrze ciąży możemy cierpieć na bóle podbrzusza. Zwykle jest to zupełnie normalne i w żaden sposób nie zagraża dziecku. Macica po prostu się rozciąga co powoduje delikatny ból w podbrzuszu. Jeśli jednak tego typu bólowi towarzyszyć będzie krwawienie trzeba jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem. Mogą to być pierwsze oznaki zbliżającego się poronienia. Na początku ciąży możemy spotkać się z brakiem apetytu. Może on mieć związek z porannymi mdłościami. Właśnie dlatego wiele kobiet na samym początku ciąży może zgubić kilka kilogramów. Częste wymioty połączone z brakiem apetytu temu sprzyjają. Poranne mdłości powinny jednak ustąpić z czasem.

Pierwsze objawy ciąży u każdej kobiety wyglądają inaczej. Najwyraźniejszym objawem jest brak miesiączki, choć nie zawsze musi to oznaczać ciąże. Test ciążowy najlepiej wykonać właśnie po upłynięciu terminu miesiączki.

http://www.pracowniapiekna.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here