Jaki zawód zapewni Ci pewną przyszłość?

Wraz z rozwojem coraz to nowszych nowinek technologicznych gwałtownie zmienia się rynek pracy. Bez wątpienia, wiele obecnych stanowisk pracy nawet tych dobrze płatnych w przyszłości wraz z rozwojem technologii zostanie zastąpiona robota zamiast ludzi. Jeżeli pojawią się odpowiednio przygotowane maszyny bez problemu duża część zawodów, będzie mogła zostać całkowicie zautomatyzowana, co spowoduje brak zapotrzebowania zasobów ludzkich na te stanowiska. Są jednak takie zawody przyszłości, które pomimo najlepszych dostępnych rozwiązań na świecie nie będą mogły nigdy być zastąpione poprzez roboty czy maszyny. Zazwyczaj są to kierunki, które wymagają logicznego myślenia człowieka nie robota lub po prostu kreatywności, która jest niemożliwa w przypadku maszyn.

Przedstawiamy zawody, które bez wątpienia nie będą mogły być nawet w przyszłości zastąpione przez sztuczną inteligencję.

Branża IT — Programista

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, iż to właśnie specjalista od programowania pojawia się już na samym początku listy na temat tego, na jakie zawody przyszłości będzie zapotrzebowanie pomimo wprowadzania coraz większej automatyzacji. Już dzisiaj zapotrzebowanie na profesjonalnych i doświadczonych programistów jest ogromne. Nie jest to spowodowane faktem, iż mało osób ma ten fach w ręku, ponieważ prawda jest zupełnie inna. Wiąże się to z trudnościami, jakie niesie za sobą ten zawód. Dokładniej mówiąc rynek technologi, z każdym dniem wprowadza nowe rozwiązania czy maszyny. Osoba odpowiedzialna za ich nie zależnie od jej opinii jest zmuszona każdego dnia do poznawania oraz nauki nowych rozwiązań dostępnych na rynku. Koniec, końców, nawet jeżeli, wszystkie zawody świata zostałyby zastąpione przez roboty to w końcu ktoś i tak musi tworzyć potrzebne dla nich oprogramowanie. Powoduje to, iż oprócz wysokiego wynagrodzenia w przyszłości bez wątpienia, nie będzie problemu ze znalezieniem przez fachowca stanowiska w tej branży.

Specjalista w branży logistycznej

Czy to fabryki chipsów, czy w przyszłości maszyn pozwalających na automatyzację pracy na samym początku muszą zostać wyprodukowane, sprzedane oraz dostarczone w miejsce docelowe. W związku z tymi powodami pojawia się konieczność zatrudnienia odpowiedniej osoby, która będzie trzymała rękę nad tym wszystkim oraz rozsądnie planowała wydajne strategie. Jest to zawód, który znajdzie swoje miejsce nie tylko w transporcie, ale w każdej innej branży, która jest w jakimkolwiek stopniu powiązana z produkcją oraz dostarczaniem gotowych rozwiązań do klientów czy planowaniem strategii działania.

Handlowiec

Mówi się, że chociażby świat się skończył, to dobry sprzedawca zawsze znajdzie pracę. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ od powstawania pierwszych wielkich marek do dziś, ciągle jest ogromne zapotrzebowanie na doświadczonych handlowców oraz przedstawicieli handlowych. Wynika to z faktu, iż nawet jeżeli ktoś posiadałby produkt najlepszej jakości na świecie, ale nie miał możliwości dotarcia z nim do odpowiednich hurtowni oraz klientów byłby to tylko niewykorzystany potencjał.