Biuro w domu
Fot.: pexels.com

Wiele osób musiało zacząć pracować w domu. Niesie to za sobą wady i zalety, ale jedno jest pewne – obowiązki pozostały niemalże takie same. W związku z tym trzeba zorganizować biuro w domu. Musi być to stanowisko, które przypomina choć z pozoru biuro, które mieliśmy w pracy.

Zobacz też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/aranzacja-domowego-biura/

Wybierz pomieszczenie

Niezwykle ważną kwestią jest, aby wybrać swoje miejsce, które będzie przeznaczone w określonych godzinach tylko dla Ciebie. Do pracy potrzebujemy ciszy i spokoju, a więc najlepiej jakby był to zamykany pokój w którym możesz się zaszyć na te kilka godzin pracy w dniu. Obranie swojego miejsca jest bardzo ważne. Często zdarza się tak, że pracując w domu przechodzimy z miejsca na miejsce, rozpraszając się przy tym i reagując na wiele zewnętrznych bodźców, a przecież potrzebny jest nam spokój i skupienie.

Zrób biurka – biuro!

Jeżeli masz do dyspozycji cały pokój dla siebie na czas pracy zdalnej to świetnie! Zdarza się jednak tak, że nie mamy takich możliwości i naszym miejscem pracy jest jedynie biurko lub stół. Wówczas trzeba znaleźć pozytywy i urządzić to biurko tak, żeby przypominało biuro. Nie powinny się na nim znaleźć żadne inne rzeczy, niż tylko Twoje i te które są przeznaczone do wykonywania zadań i usprawniają Twoją pracę. Nie pozwól, aby zabawki dzieci czy akcesoria żony zalegały na Twoim biurku, ponieważ ono pełni rolę Twojego biura! Postaw na nim wszystkie niezbędne rzeczy, które wykorzystywałeś w swoim poprzednim biurze. Musisz zaaranżować je tak, aby pracowało Ci się jak najlepiej.

Biurowy dress code

Jak wiadomo, szykując się do pracy w firmie należy odpowiednio się ubrać. Dobrać tak ubrania aby powstał nam styl biznesowy oraz biurowy. Pracując w domu w ogóle nie zwracamy na to uwagi, bo przecież nie musimy – i to niedobrze! Powinniśmy, wychodząc do naszego „biura”, które mieści się w drugim pokoju, choć trochę zmienić ubrania z domowych na takie, które mogłyby być przeznaczone do pracy. Nie musimy od razu wskakiwać w garnitur czy garsonkę, wystarczy chociaż jak ubierzemy ulubioną koszulę i jeansy zamiast rozciągniętej koszulki i dresów. Poczujemy się o wiele lepiej, a nasza praca będzie bardziej wydajna.

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/biurko-w-pracy-jak-je-dobrze-urzadzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here