dieta

Praca zdalna zmusiła wiele osób do siedzącego trybu życia. Niestety brak treningów i właśnie taki tryb życia są czynnikami ryzyka, które decydują o namnażaniu się zbędnych kilogramów. Nie każdy w pośpiechu i skupionej pracy ma czas na regularne posiłki. To również odbija się na naszej późniejszej wadze. Po jakimś czasie zaczynamy zauważać, że nasza sylwetka nieco się zmieniła i przybyło nam kilogramów. Właśnie wtedy zaczynamy myśleć o zdrowej diecie. Dietę odchudzającą powinniśmy rozpocząć w pełni świadomie. Za sięgnęliśmy porad specjalistów z firmy cateringowej, którzy pod powiedzieli nam co i jak jeść, aby zrzucić nadmierne kilogramy. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-zaczac-zdrowe-odchudzanie/ 

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów – od czego zacząć? 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą w odchudzaniu jest to, że wymaga ono czasu. Codzienna kontrola efektów z pewnością nam nie pomoże. Egzaminu nie zda również zasada: „im mniej, tym lepiej”. Jeżeli chcemy, żeby efekt odchudzania był długotrwały, powinniśmy tracić zbędne kilogramy w zdrowym dla siebie tempie. Odpowiednie tempo, to około 0,5 kg tygodniowo. Nie dajmy się naciągnąć na diety, których sloganem jest zrzucenie 5 kg w tydzień. Systematyczność, a także regularność to podstawy, którymi powinniśmy się kierować. 

Co powinniśmy jeść na zdrowej diecie? 

Organizm, żebym mógł prawidłowo funkcjonować potrzebuję odpowiednio zbilansowanej diety lub inne restrykcyjne diety, które oparte są na jedzeniu kilku rodzajów produktów, oczywiście wpłynął na zrzucenie kilku kilogramów, ale z pewnością nie wpłyną dobrze na kondycję naszego organizmu, a najzwyczajniej mówiąc nasze zdrowie. 

Codziennej diecie powinny znajdować się produkty takie jak: 

Pełnowartościowe białko – ryby, jaja, chude mięso, nabiał, nasiona roślin strączkowych 

Węglowodany złożone – kaszę przecinek, pieczywo pełnoziarniste 

Zdrowe tłuszcze – oliwa z oliwek, awokado, orzechy 

Owoce i warzywa 

Dzięki pełnowartościowym białkom zrzucimy zbędny tłuszcz, ale też zachowamy masę mięśniową, zbudowaną dzięki ćwiczeniom. Węglowodany złożone pozwolą nam na dużą ilość energii. Zdrowe tłuszcze pozytywnie wpłyną na pracę naszego mózgu, a owoce i warzywa dostarczą nam wielu witamin i składników mineralnych, które odpowiadają za odporność organizmu. 

Czy dieta pudełkowa wspomaga odchudzanie? 

Kiedy gotowanie nie należy do naszych ulubionych obowiązków domowych, lub po prostu nie mamy na to czasu, dieta pudełkowa jest wspaniałym rozwiązaniem. Dzięki niej możemy elastycznie zarządzać naszym jadłospisem oraz codziennie wybierać spośród wielu dostępnych dań to, na co mamy ochotę. Do dyspozycji mamy wiele pakietów, które oferują obecnie catering dietetyczny. 

Zobacz też: http://www.mz-pan.pl/cwiczenia-w-klubie-fitness-odchudzajace-i-nie-tylko/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here