Jak zadbać o higienę czworonożnego pupila?

Stabilizacja zawodowa, dom z ogrodem i dzieci na tyle duże, że pozwalają wypić na tarasie ciepłą kawę. Wizualizujesz to sobie i gdzieś w kącie głowy pojawia się myśl, że do pełni szczęścia w tym sielskim życiu brakuje tylko czworonożnego przyjaciela. Być może jest to Twoje marzenie z dzieciństwa, a być może takim przyjacielu marzą Twoje dzieci. A skoro od pomysłu do realizacji często droga jest krótka to w niedługim czasie pojawia się on. Nowy członek rodziny. Nie ważne jakiej rasy, nie ważne czy z krótką, czy z długą sierścią i o jakim zabarwieniu. Ważne, że od pierwszej chwili między domownikami a nowym członkiem rodziny wytwarza się wyjątkowa więź. Więź zwana miłością. A o wszystkich, których się kocha trzeba dbać. O psa w szczególności.

Higiena i pielęgnacja psa

Pies traktowany jak członek rodziny i mieszkający z domownikami pod jednym dachem często przebywa w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon czy jadalnia. Zachowanie prawidłowej higieny naszego czworonożnego przyjaciela to bardzo ważny aspekt nie tylko dla jego dobrego samopoczucia, ale również dla naszego zdrowia. Brudna sierść to siedlisko bakterii i alergenów. To również doskonałe miejsce rozwoju pasożytów. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, pozwalającym w znacznym stopniu zadbać o higienę naszego pupila jest kąpiel. Czynność ta powinna stać się naszym rytuałem. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie kąpać szczeniaków. Szczenięta do 6 miesiąca życia nie mają jeszcze odpowiednio zbudowanego systemu odpornościowego a ich skóra jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Pamiętać należy również o tym, że pH skóry człowieka i psa różni się, dlatego do pielęgnacji sierści psa nie należy używać kosmetyków używanych przez ludzi. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć wiele kosmetyków odpowiednio dostosowanych do potrzeb naszych pupili. Bez większego problemu można znaleźć szampony dla psów, które pomogą nam w prawidłowy sposób zadbać o higienę naszych czworonożnych przyjaciół.

Jaki kosmetyk wybrać?

Wybierając odpowiedni produkt do pielęgnacji sierści naszego czworonoga powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju szampony dla psów. Znajdziecie je m.in. na stronie https://www.clineo.pl/dom/pielegnacja-zwierzat/szampony/. Wyzwaniem może jednak okazać się dobór odpowiedniego preparatu. W takim razie czym powinniśmy kierować się podczas wyboru szamponu? Przede wszystkim tym z jakim rodzajem włosia mamy do czynienia u naszego pupila. Na rynku można spotkać wiele szamponów przeznaczonych do długiej sierści. Skład tego rodzaju szamponów powoduje, że sierść nie skleja się i nie plącze. Ważna też jest barwa sierści. Psy o jasnym owłosieniu powinny być kąpane w szamponach przeznaczonych do takiego rodzaju włosia. Ważne jest również, czy podczas kąpieli oprócz pozbycia się brudu i nadaniu sierści zdrowego i lśniącego koloru, chcemy osiągnąć jeszcze inny efekt. Pełno na rynku preparatów w skład których wchodzą specjalne substancje antybakteryjne, przeciwgrzybiczne. Często szampon jest jednym ze sposobów walki z pasożytami u naszych czworonogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here