Gdzie założyć konto bankowe?

Współcześnie bez konta w banku bardzo ciężko się obyć. Jeśli jesteśmy młodymi osobami, do pewnego momentu będziemy dawać sobie radę bez niego. Tym momentem będzie pierwsza, legalna praca – nawet dorywcza. Pracodawcy przelewają w końcu wynagrodzenie na konto bankowe. Kiedy już założymy swój własny rachunek rozliczeniowy, nawet po przerwaniu pracy (chociażby na czas studiów) ciężko nam będzie zrezygnować z konta. Dostrzeżemy jego liczne zalety, wygodę posługiwania się blikiem czy płatnościami mobilnymi, a także błyskawiczne przelewy wykonywane z aplikacji banku na telefonie. Pojawia się jednak pytanie, gdzie założyć konto bankowe?

Poszczególne banki prześcigają się w różnorodnych propozycjach, chcąc pozyskać nowych klientów. Warto nie dać się nabrać i uważnie zapoznać się z warunkami każdej z ofert. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jakie konto będzie najlepsze. Zależy to bowiem od wielu czynników, dla każdego co innego będzie dobre. Dlatego w dalszej części artykułu podpowiemy, na co zwracać uwagę wybierając swoje konto bankowe.

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta w banku:
1. Opłata za założenie konta – najczęściej już na szczęście nie występuje, warto się jednak upewnić.
2. Opłata za prowadzenie rachunku – spora ilość kont jest darmowa w użytkowaniu i warto się właśnie na takich kontach skupiać w pierwszej kolejności.
3. Opłata za kartę – najczęściej na tym punkcie banki zarabiają na użytkownikach: co miesiąc ponosimy opłatę za obsługę karty, nawet jeśli jej nie używamy. Są jednak banki, gdzie jeśli kilka razy w miesiącu użyjemy karty, to nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów związanych z jej posiadaniem.
4. Oprocentowanie rachunku – większość rachunków rozliczeniowych jest oprocentowana na 0%, niektóre banki oferują jednak klientom minimalny zysk.
5. Oferta lokat i kont oszczędnościowych – jeśli będziemy dysponowali większą ilością środków, warto coś zaoszczędzić. Zerknijmy więc na oprocentowanie i warunki kont oszczędnościowych, a także lokat, które są oferowane przez bank, którym jesteśmy zainteresowani.
6. Renoma i pozycja na rynku – lepiej wybierać pewne banki o ugruntowanej pozycji na rynku, które nie wejdą w niekorzystną fuzję i nie zamkną swojej działalności.
7. Odległość od oddziału banku – dostępnych jest mnóstwo kont internetowych, jednak najpewniej będzie założyć konto w banku, którego siedzibę mamy blisko domu. Umowę podpiszemy w komfortowych warunkach, a nie spiesząc się przy kurierze. Ponadto, kiedy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, będziemy mieli możliwość natychmiastowego uzyskania informacji i wyjaśnienia zaistniałej sprawy. Daje to znaczne poczucie bezpieczeństwa, kiedy nie jesteśmy skazani na kontakt mailowy lub niepewną infolinię.
8. Personalizacja oferty – jedna banki będą lepsze dla studentów, inne specjalizują się w obsłudze kont firmowych. W zależności od tego, jakiego konta szukamy i do jakich działań jest nam ono potrzebne, musimy wybrać coś odpowiedniego. Sprawdzajmy, który bank oferuje szczególnie korzystne zasady.

http://www.blogfinance24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here