Zwykle sformułowanie dieta wegetariańska kojarzy nam się tylko z niejedzeniem mięsa – często z powodów etycznych, ale bywa też, że i z innych przyczyn. Co jednak warto wiedzieć o diecie wegetariańskiej?

Co warto wiedzieć o diecie wegetariańskiej?

Wielu osobom łatwiej jest powiedzieć, czego nie można jeść na diecie wegetariańskiej. Wegetarianie przede wszystkim wykluczają ze swoich posiłków mięso. W niektórych przypadkach wykluczone są wszystkie produkty pochodzenia odzwierzęcego, takie jak jaja czy mleko. Mówimy wówczas o weganizmie. Jednak dieta wegetariańska wrocław  to nie tylko wykluczenie mięsa z jadłospisu. Wegetarianizm to również pomysł na życie – wegetarianin nie powinien pić alkoholu, palić papierosów, a także prowadzić aktywny styl życia.

Co można jeść na diecie wegetariańskiej?

Podstawą diety wegetariańskiej są warzywa, owoce i produkty zbożowe. Choć uważa się mięso za najlepsze źródło białka, to jednak w diecie wegetariańskiej dobrym źródłem białka będą jajka. Warto je jeść w połączeniu z warzywami, aby dostarczyć organizmowi wszystkich odpowiednich składników. Bogactwo minerałów, zdrowych tłuszczy oraz witamin znajdziesz także w owocach i orzechach, które również powinny zagościć na talerzu wegetarianina. Wiele osób mówi, że dieta wegetariańska jest nudna – w kółko warzywa i owoce. Jednakże w internecie znaleźć wiele przepisów z wykorzystaniem warzyw, które zasmakują nie tylko wegetarianom, ale także osobom, które lubią jeść mięso.

Czy dieta wegetariańska może być stosowana przez każdego?

W zasadzie każdy może stosować dietę wegetariańską, jednak zalecane jest, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się z dietetykiem. Dieta wegetariańska nie może być monotonna, ponieważ musi dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych. Warto również przed podjęciem diety wykonać podstawowe badania krwi.

Prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska dostarczy organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Korzyści płynące z tej diety, to przede wszystkim dobre samopoczucie i zwiększona odporność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here