Tak to już jest, że najchętniej omijalibyśmy je szerokim łukiem. Nie budziły naszej sympatii niemal nigdy i korzystamy z nich właściwie tylko dlatego, ponieważ musimy. Nie wiele się pomylimy, jeśli powiemy że banki to istna plaga naszych czasów. Na naszej drodze trudno spotkać obecnie miasto w którego centrum nie miałby siedziby żaden bank.Banki zarabiają na nas krocie. Te wszystkie pożyczki które Nam udzielają, kredyty,  prowadzenie konta, lokaty i wiele innych działań. Panujący na świecie kryzys gospodarczy sprawił, że stały się one jednak znacznie ostrożniejsze. Oznacza to niestety dla Nas., że znacznie trudniej jest otrzymać kredyt, nie tylko kwoty zdecydowanie niższe, ale i na większe, na przykład na zakup mieszkania. Banki zaczęły zwiększać ich oprocentowanie, a obniżyły oprocentowanie lokat. Są to niezwykle proste zabiegi które przyniosły bankom wiele korzyści, przede wszystkim finansowych. Co było negatywną informacją dla wszystkich, to także zwiększyły się opłaty za prowadzenie kont bankowych.