Co na trądzik?

Trądzik jest to choroba skóry, z którym borykają się i nastolatkowie, ale również dorośli. Z trądzikiem jest bardzo ciężko wygrać, gdyż wpływa na niego wiele czynników zewnętrznych np. zanieczyszczenie powietrza, higiena oraz wewnętrznych np. hormony, geny, choroby, alergie, odżywianie. Dodatkowo u jednej osoby dana metoda na walkę z trądzikiem się sprawdza, natomiast u innej może mieć odwrotne rezultaty.
Czasem poprawę w wyglądzie skóry przynoszą naturalne metody, które są coraz częściej stosowane, gdyż są mniej inwazyjne i nie podrażniają dodatkowo cery jak np. apteczne specyfiki.
Oto kilka przykładów, które warto stosować:
1. Czystek na trądzik – regularne picie herbaty z czystka przynosi rewelacyjne zmiany w poprawie wyglądu skóry. Czystek naturalnie usuwa zanieczyszczenia i toksyny z organizmu, ma działanie antyoksydacyjne, działa odnawiająca na nasze komórki, zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych, likwiduje także przebarwienia i blizny potrądzikowe. Warto pić herbatę z czystka, ale można przemywać zmiany skórne naparem z tego zioła, nakładać maseczki z czystka. Okazuje się według wielu badań, że czystek jest bardzo skuteczny w walce z cerą trądzikową.
2. Miód na trądzik – ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, przyspiesza proces gojenia się ran, zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych.
3. Sok z cytryny na trądzik – ma działanie antybakteryjne i ściągające, działa wysuszająco na skórę łojotokową. Warto smarować wypryski świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, pamiętajmy, by po upływie kilku minut opłukać twarz bieżącą wodą.
4. Czosnek na trądzik – czosnek, podobnie jak czystek, można stosować zewnętrznie i wewnętrznie, regularne jedzenie go widocznie poprawia stan cery, ma działanie oczyszczające, antybakteryjne, przeciwgrzybicze. Można stosować okłady z plastrów czosnku na zmiany skórne.
Walka z trądzikiem bywa niezwykle trudna. Musimy pamiętać, że na kondycję naszej skóry ma wpływ wiele czynników i przy zwalczaniu tzw. pryszczy dużą rolę odgrywa prewencja, czyli nasz styl życia.

http://www.inwestycjawkadry.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here