W obliczu rozpoczynających się wakacji wiele osób zaczyna myśleć jedynie o beztroskich chwilach. Trzeba zadać sobie pytanie, czy niebezpieczeństwa na Nas czyhające również zrobiły sobie wolne ?
Odpowiedź jest oczywista, nie zrobiły. Zatem pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, zwłaszcza nad wodą. Pamiętajmy, że picie dużej ilości wody czy też zakaz spożywania alkoholu przed kąpielą nie są wyssane z palca lecz mają solidne podwaliny.
Opalając się na plaży łatwo zasnąć, narażamy się wtedy na szereg niebezpieczeństw takich jak: udar, poparzenia skóry, czy też odwodnienie. Stosowanie filtrów, noszenie nakrycia głowy oraz posiadanie butelki z wodą mogą zapobiec takim sytuacją.
Co z alkoholem ? Jest on wszechobecny w wakacyjnym krajobrazie, na plaży, w parkach czy też pod namiotami. Weźmy pod uwagę jak często to używki są bezpośrednimi przyczynami tragedii tak na drogach jak i w wodzie. Zwłaszcza iż obecnie mamy wysoką temperaturę za oknami co potęguje działanie alkoholu. Skurcz podczas przepływania jeziora czy opóźniona reakcja prowadzącego samochodem zazwyczaj kończą się tragedią, niekiedy wielu osób które tracą pełną sprawność lub życie!
Podczas beztroskich wyjazdów miejmy wzgląd na fakt, iż wakacje nie zwalniają Nas z myślenia i odpowiedzialności, wypoczywajmy rozważnie a później wróćmy cali i zdrowi do pracy i szkoły!

http://www.chilichilly.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here