Tabletki hormonalne

Tabletki hormonalne, są jedną ze skuteczniejszych metod antykoncepcyjnych. Dedykowane są kobietom, które nie planują zajść w ciąże. Zazwyczaj przepisuje je i dobiera lekarz ginekolog. Mimo, że są skuteczne to jednak wiele kobiet ma obawy co do ich stosowania, ponieważ mogą spowodować wzrost masy ciała. A przecież każda kobieta chce być szczupła i zgrabna. Czy faktycznie tabletki hormonalne mogą powodować tycie?

Czy antykoncepcja hormonalna powoduję tycie?

Wiele kobiet się zastanawia, czemu tabletki hormonalne powodują wzrost masy ciała i dlaczego tak się dzieje. Prawda jest taka, że tyje się głównie z powodu nieprawidłowego odżywiania i braku aktywności fizycznej. Same tabletki antykoncepcyjne nie powodują tycia!

Specjaliści zaobserwowali, że większość kobiet które zaczynają brać tabletki hormonalne, nie mają nawet pojęcia ile ważą. Z reguły wydaje im się, że ważą mniej, niż jest w rzeczywistości. Później, gdy wejdą na wagę są bardzo zdziwione i dochodzą do wniosku, że winowajcą są tabletki hormonalne, które zaczęły przyjmować.

Przeczytaj też: http://prowital.pl/objawy-ciazy-ktore-sa-rzadko-spotykane/

Czy hormony wpływają na wagę?

Hormony, które znajdują się w tabletkach antykoncepcyjnych, mają pewien wpływ na to, ile waży osoba je przyjmująca. Pod wpływem ich działania, może dojść do zatrzymania wody w organizmie. Wtedy waga faktycznie może wzrosnąć o 2-3 kg.

Jest jednak sposób, żeby temu przeciwdziałać. Należy w okresie przyjmowania tabletek hormonalnych stosować zdrową dietę i pić odpowiednią ilość wody. Gdy mimo stosowania tych zasad, nadal czujemy się opuchnięte i ociężałe, wtedy powinnyśmy się zgłosić do swojego lekarza. Pomocna może być zmiana tabletek hormonalnych. NIektóre tabletki antykoncepcyjne, w składzie maja czynnik odwadniający, który sprawia, że nie dochodzi do zatrzymania wody w organizmie.

Tabletki antykoncepcyjne mogą mieć jeszcze jedną wadę, niektóre rodzaje posiadają w składzie składniki, które mogą pobudzać apetyt. Jednak nie jest tak, że to one zwiększają naszą masę ciała. Dlatego w takiej sytuacji, należy zachować zdrowy rozsądek i samodyscyplinę, by nasza waga nie wzrosła.

Żródło: https://modnapora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here