Smartband
fot. Pixabay.com

Producenci gadżetów dla sportowców przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania i wychodzą na przeciw najważniejszym potrzebom. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń wielofunkcyjnych, po które coraz częściej sięgają osoby aktywne fizycznie, jest smartband. Czym jest to urządzenie? Jakie ma funkcje? Dlaczego warto je mieć? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://droga.com.pl/jak-wybrac-smartband-na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-wyborze/

Czym jest smartband?

Smardband jest urządzeniem wielofunkcyjnym przeznaczonym do użytku przede wszystkim dla osób aktywnych fizycznie. Stały się one niezwykle popularne wśród osób, którym zależy na monitorowaniu swoich funkcji życiowych podczas treningów. Wbrew pozorom urządzenia te nie są wcale bardzo drogie. Dobre i posiadające wystarczającą ilość funkcji dla każdego sportowca smartbandy kosztują maksymalnie kilkaset złotych. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia są również niewielkie jego rozmiary. Taka opaska sportowa zupełnie nie przeszkadza w wykonywaniu aktywności fizycznej. Jest zgrabna i nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas noszenia i ćwiczeń. Niektóre modele smartbandów mają wbudowaną opcję Bluetooth, co pozwala na ich łączenie z telefonem. Dzięki temu zbieranie i analizowanie informacji na temat przebiegu naszych treningów jest łatwe i funkcjonalne.

Wybieramy odpowiedni smartband

Czy więc kierować się podczas wyboru odpowiedniego dla nas urządzenia, jakim jest smartband? Dziś wybór jest tak wielki, że faktycznie nie trudno się w nim pogubić. Aby zdecydować się na właściwy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto najważniejsze z nich:

  • wodoodporność – szczególnie istotny czynnik dla pływaków. Ale nie tylko, trenujemy przecież w różnych warunkach atmosferycznych i nie raz zdarza nam się zmoknąć na przykład podczas biegu czy jazdy rowerem. Warto więc mieć urządzenie, które wytrzyma taką pogodę i nie ulegnie awarii podczas treningu.
  • funkcje opaski – dobre opaski sportowe to takie, które mierzą liczbę kroków, dystans, ilość kalorii, jakie spalamy podczas ćwiczeń fizycznych. Ale tak naprawdę wybór tego urządzenia powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli więc potrzebujesz większej ilości różnorodnych funkcji, powinieneś wybrać opaskę dostosowaną do swoich indywidualnych preferencji.
  • przeznaczenie – zastanów się dobrze nad tym, do czego smartband ma Ci służyć. Są takie, które lepiej sprawdzą się podczas biegania niż podczas pływania i odwrotnie.
  • cena – to czynnik, który zawsze bierzemy pod uwagę, gdy decydujemy się na zakup nowego sprzętu. Ceny tych urządzeń wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych i uzależnione są od ilości funkcji, jakie oferują oraz od marki.

Zobacz też: http://www.mz-pan.pl/najwazniejsze-funkcje-sportowego-zegarka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here