Piękne siwe włosy

Od czasu do czasu pojawia się moda na kolor siwy – może to zadziwiać, bo wiele pań (i panów) ustawicznie walczy z naturalną siwizną, jakim cudem więc ktoś pragnie tej barwy na swojej głowie? Zwolenników siwego jest jednak całkiem dużo. Kolor wygląda nowocześnie, a z uwagi na dużą ilość możliwych odcieni może fantastycznie podkreślać cerę i wydobywać naturalny blask oczu. Moda na siwe włosy obecna jest nawet wśród bardzo młodych ludzi. Ze zrozumiałych względów najłatwiej uzyskać go u tych, którzy mają naturalnie jasną czuprynę – włosy blond, jasnorude czy jasnobrązowe farbują się nieźle, trudniej jest z ciemnobrązowymi lub czarnymi. Mogą wymagać rozjaśniania i innych zabiegów, przy których rośnie ryzyko pogorszenia kondycji włosów.

Nosząc na swojej głowie ten właśnie kolor, ma się bardzo dużo możliwości ubierania się, malowania, tworzenia fryzur – nie powoduje on żadnych dodatkowych ograniczeń, o ile same włosy są silne i zdrowe. Barwa pasuje praktycznie do wszystkiego, szczególnie dobrze podkreślając np. czerń albo inne zdecydowane kolory. Z siwizną jest właściwie tylko jeden problem – bardzo łatwo jest ją „zaniedbać”. Może to wystąpić zarówno w przypadku włosów naturalnie siwych, jak i farbowanych. Dlatego też osoby uwielbiające ten kolor powinny zawczasu zaopatrzyć się w zestaw odpowiednich kosmetyków. Całą gamę preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów siwych można znaleźć w dowolnej drogerii, aptece i wielu innych sklepach. Warto w nie zainwestować, a w razie kłopotów z doborem, dobrze jest poradzić się np. fryzjera bądź kosmetyczki. Szczególnie dużą uwagą obdarzyć należy odpowiedni szampon do siwych włosów, zwłaszcza w sytuacji, gdy będzie on używany z dużą częstotliwością (codziennie bądź co dwa dni).

Wybór szamponów do siwych włosów jest duży i nietrudno będzie znaleźć coś dla siebie, wiedząc, jakie ma się potrzeby. Włosy naturalnie siwe mogą długo zachować piękny, srebrny odcień bez popadania w „niechlujny” żółtawy, jeśli dobierze się odpowiedni kosmetyk pielęgnujący. Bardzo wiele osób decyduje się na pokrywanie siwizny farbą tylko dlatego, że używa nieprawidłowo dobranych szamponów czy odżywek. Wskutek tego włosy wyglądają brzydko i zwyczajnie nie dodają właścicielce lub właścicielowi uroku. Większość osób lubiących siwy kolor chciałoby uzyskać srebrny połysk. Specjalny szampon pomoże utrwalić ten efekt i zadbać o włosy, by były puszyste i błyszczące.

Gdy kolor siwy jest wynikiem malowania, najlepszy będzie specjalny szampon do siwych włosów malowanych. Preparat taki zawiera także składniki regenerujące strukturę włosa i wzmacniające go, jak również utrwalające pigment. Dzięki regularnemu stosowaniu, kolor utrzymuje się naprawdę długo i zachowuje wszelkie walory, jakie powinien. Fryzura daje łatwo ułożyć się nawet rano czy tuż po myciu, czupryna jest puszysta, a włosy nie wypadają i nie łamią się. Dzięki szamponom można także wpłynąć na pożądany odcień włosów, przez co nie trzeba nabywać i stosować dodatkowych kosmetyków barwiących.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here