Regularne złuszczanie martwego naskórka to kluczowy element pielęgnacji naszej skóry. Nadmiar martwego naskórka może prowadzić do zapychania porów, a skutkiem tego może być trądzik. Dlatego właśnie należy regularnie korzystać z peelingu. Kosmetyki tego typu pomagają zregenerować naszą skórę, ułatwiają jej oddychanie oraz wygładzają twarz i spłycają delikatnie zmarszczki. Dzięki peelingom cera stanie się promienna.
Dlaczego warto używać peelingów do twarzy?
Peeling odpowiednio dobrany naszej skóry twarzy potrafi zdziałać cuda. Nasza cera będzie wyglądała promiennie i świeżo. Z kolei skóra stanie się bardziej odżywiona i wygładzona.
Wykonując peeling łączymy tą czynność z masażem twarzy, który ma za zadanie poprawić mikrokrążenie skóry, a to z kolei sprawi, że skóra będzie wyglądała na bardziej wypoczętą. Dodatkowo stosowanie peelingu do skóry twarzy, pomaga w walce ze zmianami trądzikowymi. Dzięki usunięciu martwego naskórka i innych zanieczyszczeń nasze pory są oczyszczone i odblokowane. Wydzielanie sebum uregulowane. Koloryt wyrównany. Przebarwienia jaśniejsze, a zmarszczki wygładzone. Wszystko to, to zasługa jednego preparatu.
Peeling sprawia, że wszystkie substancje aktywne zawarte w serum lub kremie zaaplikowanym po peelingu będą się lepiej wchłaniać.
Rodzaje peelingów do twarzy
To, na jaki peeling do twarzy się zdecydujemy, powinno zależeć od rodzaju naszej cery. Poniżej opisane są rodzaje peelingów dostępnych na rynku:
Peeling ziarnisty – w przypadku twarzy, peeling powinien być drobnoziarnisty. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa i delikatna. Stosowanie kosmetyków zbyt mocnych może jej zaszkodzić. Ten typ peelingu polecany jest dla osób, które są posiadaczami cery tłustej, normalnej lub mieszanej.
Peeling enzymatyczny – najlepsze rozwiązanie dla osób z cerą wrażliwą. Przeznaczony dla skóry suchej i naczynkowej. Enzymy, są głównymi składnikami tego typu kosmetyków. Mają one zadanie rozpuścić martwy i zrogowaciały naskórek.
Peeling gommage – przeznaczony dla cery normalnej, tłustej i mieszanej. To rodzaj peelingu enzymatycznego, który ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Ma działanie keratolityczne, czyli usuwa martwy naskórek. Dodatkowo wpływa kojąco na podrażnienia.
Peeling peel off – ma żelową konsystencje, która zastyga bezpośrednio po aplikacji na skórę. Wtedy pojawia się przezroczysta, błyszcząca powłoka. Następnie ta powłoka ściągnięta jest jednym ruchem, tak właśnie ze skóry usuwane są resztki martwego naskórka i zanieczyszczenia. Ten rodzaj peelingu polecany jest osobom z cerą normalną lub mieszaną.
Przeczytaj też: OLEJKI DO TWARZY – CZY UŻYWAĆ?