Tarnów to wspaniałe miasto, a o jego wyjątkowości każdy z nas szybko może się przekonać. Jeśli szukamy tu wyjątkowych atrakcji, wystarczy, że w czasie wycieczki po mieście odwiedzimy tutejszy ratusz. Dawna siedziba władz miejskich to nie tylko jedna z najpiękniejszych budowli, jakimi może się pochwalić współczesny Tarnów. To miejsce to ważny punkt w programie wycieczki dla każdego miłośnika architektury z czasów renesansu. Moc atrakcji czeka tu również na miłośników sztuki. Z myślą o nich powstało wiele ciekawych ofert zwiedzania muzeum, którego oddziałem jest obecnie ratusz. Jakie zbiory można zobaczyć w tym miejscu? Militaria, wyroby ze szkła oraz kolekcja portretów sarmackich – oto podstawa tutejszej kolekcji. Galeria Sztuki Dawnej ze zbiorów Sanguszków do duma tarnowskiego muzeum, a jednocześnie czynnik, który od lat przyciąga do Tarnowa wielu turystów z różnych zakątków Polski. Wielkim zainteresowaniem cieszą się tu również liczne wystawy czasowe, które pozwalają odkrywać twórczość miejscowych artystów oraz zdobywać wiele cennych informacji na temat przeszłości miasta. Tarnów to przecież wyjątkowy ośrodek miejski, którego dumą jest nie tylko piękna zabudowa, ale i ciekawa przeszłość. Wycieczki śladami historii miasta będą dla turystów bez wątpienia równie atrakcyjną ofertą spędzania wolnego czasu w Tarnowie, jak możliwość zwiedzenia tutejszego muzeum mieszczącego się m. in. w ratuszowym wnętrzu.