rower chłopięcy
fot. pexels.com

Rower dla dziecka to jeden z ważniejszych zakupów dla rodziców. Zobacz jaki rowerek sprawdzi się dla chłopca na start i jak nauczyć i oswoić dziecko z nabywaniem nowej umiejętności jazdy na rowerze, aby go nie zniechęcić.

Zobacz też: http://jegoego.pl/rower-dla-chlopca-20-cali/

4 typy rowerów

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są 4 główne typy i rodzaje rowerów. Oczywiście jest ich pewnie więcej, jednak te kluczowe są 4. To rower biegowy, rower na dwóch kółkach i rower bez kółek. Nie jest powiedziane, że każde dziecko powinno rozpoczynać swoją przygodę z rowerkiem biegowym, jednak rodzice zdecydowanie twierdzą, że dzięki właśnie takiemu rowerkowi – gdzie nie ma pedałów, a dziecko od ziemi odpycha się nóżkami – dziecko nauczyło się sprawnie korzystać z rowerka z czterema kółkami, dwoma, a później bez kółek. Brzmi to racjonalnie prawda? Pomiędzy rowerkiem biegowym, a z tym z dwoma kółkami wcale nie ma aż tak dużej różnicy, jak np. korzystanie z rowerka opartego na dwóch kółkach, gdy dziecko przed nim nie korzystało z niczego podobnego. Tak więc, jeśli planujesz nauczyć swoją pociechę jazdy na rowerze, śmiało postaw najpierw na rower biegowy. Dzięki temu maluch szybciej i sprawniej przyswoi jazdę na właściwym rowerze.

Rower wybierz z dzieckiem

Z rowerów biegowych dzieci korzystają, gdy są jeszcze małe. W tym przypadku nie jest konieczne wybieranie takiego rowerka z dzieckiem. Warto jednak wybrać taki rowerek, który ma ulubiony kolor malucha lub najbardziej ulubionego superbohatera. Wtedy zwyczajnie dziecko chętniej wsiądzie na siodełko i będzie korzystać z pojazdu. Jeśli natomiast chodzi o rower z czterema, dwoma kółkami czy bez nich – warto wybrać go z dzieckiem. To z pewnością sprawia, że dziecko bardziej szanuje przedmiot, wzmacnia relację z rodzicem i jest bardziej świadome procesu nauki na rowerze i korzystania z niego – często o tym opowiadają specjaliści w sklepach z rowerami.

Nic na siłę!

Bardzo ważne jest to, aby na siłę nie kazać dziecku jeździć czy to na rowerku biegowym czy tym z czterema, dwoma kółkami, a później bez kółek. Może to wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Niektóre dzieci wcale nie korzystają z rowerka biegowego, a sprawnie wsiadają od razu na ten z dwoma kółkami. Może być również odwrotnie. Nie ma tutaj reguły. Ważne, aby nauka jazdy na rowerze nie była na siłę, ponieważ może zniechęcić dziecko i w ogóle nie będzie chciało jeździć na rowerze.

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/placz-dziecka-a-kolka-niemowleca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here