kredyt
fot: pixabay.com

Zakup samochodu to koszt od kilkudziecięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. To niecodzienny wydatek, na który najczęściej nie możemy sobie pozwolić z bieżącego budżetu. Czasami finalizujemy go, korzystając ze zgromadzonych oszczędności. Najczęściej jednak decydujemy się na kredyt. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/kto-moze-dostac-kredyt-samochodowy-w-salonie-dealera/

Wiele osób zastanawia się czy uzyskanie kredytu na ten cel jest możliwe, ile trwa ta procedura i jakie są warunki. Na rynku wiele firm i banków oferuje kredyty. 

Rodzaje kredytów

Najwygodniejszą opcją będzie skorzystanie z oferty kredytowej, proponowanej przez salon samochodowy, w który, decydujemy się zakupić auto.  Zaoszczędzi nam to wielu dodatkowych formalności, jakie musielibyśmy spełnić, korzystając z oferty instytucji zewnętrznej. Kredyty dealerskie są też zazwyczaj bardziej korzystne cenowo. Zarabiają głównie na marży, a kredyt dla nich jest formą wsparcia sprzedaży drogich dóbr luksusowych.

Dealerzy samochodowy oferują na ogół kilka opcji kredytowych. Możemy wybrać klasyczny kredyt, spłacany w systemie ratalnym lub coraz popularniejsza formę kredytu: 50 na 50. 

Kto ma szansę na kredyt

W celu uzyskania kredytu dealerskiego konieczne będzie dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów, jakie wskaże kredytodawca czyli w tym wypadku dealer samochodowy. Sprawdzona zostanie także nasza zdolność kredytowa. W przypadku kredytu na samochód, którego cena jest zazwyczaj znacznie niższa niż zakup mieszkania, łatwiej uzyskać zdolność kredytową niż w przypadku zakupu nieruchomości. 

Kredytodawca zweryfikuje również, czy nie widniejemy w krajowym rejestrze długów, czy inne kredyty, jakie zaciągaliśmy w przeszłości, były przez nas regulowane bez opóźnień.

Biorąc kredyt na samochód poza ratami musimy uwzględnić dodatkowe koszty, jakie przy okazji poniesiemy. Kredytodawca za pewno zobowiąże nas do wykupienia stosownego dedykowanego ubezpieczenia na samochód, a w niektórych sytuacjach przy bardzo wysokiej wartości kredytu, również życie na ustalonych przez siebie warunkach. 

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/czas-na-zegarki-timex/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here