Samochody po leasingu wcale nie nadają się tylko do złomowania. To nadal auta w świetnym stanie, które mogą posłużyć na kolejne lata. Gdzie możemy je jednak zakupić i jak wybrać te najlepsze?

Leasing jest dla firm bardzo korzystnym sposobem finansowania – w ramach za płatność comiesięcznych rat leasingowych przedsiębiorca otrzymuje pojazd na okres kilku lat. Po tym czasie może on wykupić auto na własność albo może oddać je leasingodawcy i wyleasingować kolejne. Auta, które są oddawane, najczęściej trafiają do ponownej sprzedaży właśnie jako samochody poleasingowe Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie możemy je kupić.

Poleasingowe, czyli jakie?

Wiele osób kojarzy auta poleasingowe z mocno wyeksploatowanymi pojazdami z ogromnymi liczbami na liczniku. W rzeczywistości jednak auta tego rodzaju często nie są w tak złym stanie. Oczywiście, możemy spotkać się z modelami z dużymi przebiegami, ale nie mają one przekręconego licznika jak wiele aut na rynku.

Samochody poleasingowe pochodzą głównie z polskiej dystrybucji i są serwisowane w polskich ASO. To duży plus, ponieważ kupujący może wtedy sprawdzić historię serwisowania pojazdu. Auta przed sprzedażą są też poddawane przeglądom, a w razie usterek albo zużycia części eksploatacyjnych są dokonywane potrzebne naprawy.

Co więcej, kupujący auta poleasingowe mogą otrzymać na te pojazdy gwarancję – zwykle wynosi ona od pół roku do roku. Zatem jeśli dojdzie do usterek objętych ochroną gwarancyjną, kupujący może wykonać naprawy bez dopłat.

Musimy jednak pamiętać o tym, że auta poleasingowe są dość drogie – wynika to głównie z faktu, że są to auta nowsze, pochodzące z ostatnich roczników. Gdy zatem szukamy auta w dobrym stanie, bezpiecznego, z dobrym wyposażeniem, warto sprawdzić samochody poleasingowe.

Gdzie można kupić auta poleasingowe?

Samochody poleasingowe możemy kupić głównie w salonach sprzedających pojazdy tego rodzaju – znajdziemy je w dużych miastach w całym kraju, a także w wybranych salonach dealerskich.

Na auta poleasingowe możemy też polować u leasingodawców. Są one sprzedawane z wykorzystaniem aukcji internetowych dostępnych na stronach WWW firm leasingowych.