Dieta domowa

Dieta nie zawsze musi oznaczać rezygnację z domowego, smacznego jedzenia, na którym się wychowaliśmy. Dieta domowa to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może skraść serca wielu osób. Jakie zasady powinniśmy mieć na uwadze, aby schudnąć na takiej diecie?

Proces odchudzania, a kalorie i makroskładniki

Proces odchudzania to nie bułka z masłem. Wiąże się z nim wiele wiedzy, którą powinniśmy posiąść na samym początku. Aby skutecznie rozpocząć odchudzanie, warto zapoznać się z kluczowymi oznaczeniami produktów oraz ich podziałem na makroskładniki. Musimy zacząć zwracać uwagę na białka, węglowodany oraz tłuszcze, a także na ilość kalorii zawartych w konkretnych produktach. Odchudzanie wiąże się z pewnym deficytem kalorycznym, który powinniśmy sobie ustanowić, kiedy już poznamy swoje zapotrzebowanie. Wiąże się to z dostarczaniem do organizmu mniej kalorii, niż tego naprawdę potrzebuje. Jeśli jednak chcemy schudnąć maksymalnie zdrowo i czuć się przy tym wręcz doskonale, powinniśmy ograniczyć dostarczanie organizmowi węglowodanów prostych. Oznacza to, że z naszej diety powinny zniknąć cukier, chleb, wyroby z białej mąki, wyroby cukiernicze, słodycze i fast-foody. Nasz organizm dużo lepiej będzie funkcjonował, jeśli dostarczymy mu węglowodanów złożonych, które znajdziemy w zbożach, burakach, roślinach strączkowych, marchwi, ziemniakach i innych warzywach oraz w owocach.

Tłuszcze i białka w diecie domowej

Komponując swoją dietę domową, która ma wspomóc nasze odchudzanie, nie możemy zapomnieć o białkach. Proteiny są materiałem budulcowym wszystkich tkanek naszego organizmu. Białko buduje przede wszystkim mięśnie, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dieta domowa powinna zawierać w sobie chude mięso (pierś z kurczaka lub indyka), ryby, nabiał, orzechy i inne produkty, których zadanie jest dostarczanie pełnowartościowego białka. Równie ważnym makroskładnikiem naszej diety są tłuszcze. Biorą udział w produkcji hormonów oraz utrzymaniu homeostaty w organizmie. Najkorzystniejszymi źródłami tłuszczy dla człowieka są jajka, tłuste ryby, awokado, orzechy i oleje roślinne, czego przykładem jest słynna oliwa z oliwek. Zaletą prawidłowego odżywiania jest zdolność zastąpienie niezdrowych produktów i zmniejszenia apetytu. Jeśli nasza dieta jest różnorodna i składa się z najzdrowszych produktów, nie czujemy ochoty na podjadanie.

Zdrowa dieta domowa i aktywność fizyczna to klucz do sukcesu

Zdrowe i regularne jedzenie to przepis na szybkie efekty odchudzania. Nawet napięty grafik dnia może pozwolić na znalezienie czasu, by zjeść zdrowy i sycący lunch. Ponadto wystarczy pól godzinny dziennie na aktywność fizyczną, by wspomóc nasz organizm w walce z nadprogramowymi kilogramami. Trening może mieć miejsce w domu lub na siłowni, a kiedy nie ma na niego czasu, wystarczy zafundować sobie spacer z pracy do domu. Jeśli jednak gotowanie i praca zabierają nam zbyt dużo czasu, warto rozważyć catering dietetyczny Bytom i wygospodarować sobie tym samym czas na treningi. Dieta pudełkowa obecnie charakteryzuje się ogromną różnorodnością ofertą i korzystną ceną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here