Czym różni się garaż akrylowy od standardowego blaszaka?

Zdecydowana większość garaży wolnostojących to garaże blaszane. Ich właściciele nie chcą inwestować w budowę garażu betonowego czy murowanego, ani w garaż drewniany, który poza tym, że ma wysokie walory estetyczne, jest drogi i narażony w wysokiej mierze na zniszczenie w wyniku pożaru. Innym rodzajem jest garaż akrylowy. Czym różni się on od blaszaka?

Konstrukcja garaży z akrylu
Zarówno w przypadku garaży akrylowych, jak i garaży wykonanych z blachy ocynkowanej, ich konstrukcja jest wykonana z kątowników i ceowników zimnogiętych o odpowiednim przekroju. Najlepiej, aby już na wstępnym etapie produkcji została zabezpieczona farbą przemysłową, która uchroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Do wzniesionej konstrukcji garażu właściciel lub wynajęta przez niego firma, przymocowuje blachę akrylową lub ocynkowaną, w zależności od wybranego rodzaju garażu. Garaż akrylowy może być wzniesiony z blachy akrylowej panelowej, trapezowanej. W gestii klienta leży wybranie koloru blachy z dostępnej palety RAL. Najlepiej zamówić garaż w wyspecjalizowanej, doświadczonej firmie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na niestandardowych wymiarach i kształtach takiego obiektu. Firma wykona wizualizację lub projekt garażu i na nim będzie można szybko dokonywać pożądanych przez klienta zmian. Takie usługi ma w swoim ofercie m.in. firma CGT Konstrukcje Stalowe.
Garaż akrylowy, tak jak i blaszany z blachy ocynkowanej, może być wyposażony w drzwi, okna i bramę – uchylną lub przesuwną.  Garaże tego typu są bardziej wytrzymałe i solidne, niż zwyczajne blaszaki. Mają też większe walory estetyczne. Oba typy spełniają te same funkcje.

Garaże na specjalne zamówienie
W przypadku garaży wykonanych z blachy akrylowej istnieje możliwość zamówienia obiektu według projektu klienta. Może on wybrać kształt, konstrukcję i rodzaj blachy, jaką zostanie pokryty garaż. Wybiera wszystkie jego elementy oraz to, czy garaż ma mieć ocieplenie czy nie. Ocieplony garaż będzie idealnie zabezpieczał nasz samochód przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak chłód, mróz, szron i śnieg. Dzięki temu przy wyjeździe z garażu każdego ranka nie będziemy zmuszeni do odmrażania i odśnieżania swojego samochodu w czasie srogiej zimy. Firmy produkujące garaże z blachy akrylowej proponują wykonanie konstrukcji obiektu z profili zamkniętych oraz wykonania poszycia z blach akrylowych w wybranym kolorze. Wszystko to jest opcjonalne, do wyboru dla klienta, dlatego może on ostatecznie decydować o końcowym wyglądzie i właściwościach swojego garażu.

http://www.wypaplani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here