Używane motocykle znajdziemy za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, na komisach i na giełdach. Nie każdy poszukujący okazji zdaje sobie sprawę z tego, że można wyszukać ją też w salonach dealerskich marek!

Nowy motocykl, prosto z fabryki, nie jest tani. Za dobry model będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tylko niektórzy amatorzy dwóch kółek mogą pozwolić sobie na taki właśnie wydatek. Jeśli poszukiwane są modele w niższych cenach, wybór pada na te używane.

Najszerszy wybór motocykli używanych znajdziemy przez portale ogłoszeniowe. Zwykle tutaj rozpoczynamy poszukiwania. Warto jednak pamiętać o tym, że to niezbyt bezpieczne miejsce do zakupu – oczywiście, czeka na nas wiele ciekawych okazji, ale z drugiej strony istnieje ryzyko, że kupimy motocykl, którego stan techniczny jest zupełnie inny niż ten zaprezentowany w opisie.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku kupna motocykla na giełdzie albo w komisie. Także w tych miejscach musimy dokładnie sprawdzić, co kupujemy, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Gdy nie chcesz ryzykować, nie musisz tego robić – wystarczy, że wybierzesz dobry salon motocyklowy Honda albo innej marki, która cię interesuje. Aktualnie bardzo wiele salonów motocyklowych prowadzi sprzedaż nie tylko nowych, ale również używanych motocykli.

Dlaczego warto zdecydować się na zakupienie motocykla w salonie? Zalet jest kilka. Przede wszystkim do wyboru mamy modele nowsze, ze sprawdzonym stanem technicznym i prawnym – dokumenty z przeglądu i historii serwisowania są do naszego wglądu. Także na używany motocykl możemy uzyskać gwarancję! Na kupujących czekają ponadto dodatkowe udogodnienia, na przykład możliwość wykupienia taniego ubezpieczenia czy wzięcia kredytu na pojazd na miejscu.

Zatem jeśli poszukujesz używanego motocykla w dobrym stanie i nie chcesz ryzykować, warto zajrzeć do salonów motocyklowych – coraz więcej z nich prowadzi sprzedaż nie tylko nowych, ale również używanych motocykl. Z ofertami sprzedaży można zapoznać się także on-line.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here