włosy
fot.: pexels.com

Koloryzacje oraz rozjaśnianie, stosowanie lokówki lub prostownicy, czy też częste zmiany temperatur mogą przyczyniać się do matowienia włosów. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym włosy będą wyglądały na zdrowe i błyszczące. Oto, co warto zrobić. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sposoby-nablyszczenie-wlosow/

Lśniące włosy – składniki

Jajko i awokado zwalczy przesuszenie i dogłębnie odżywi, oliwa z oliwek delikatnie rozjaśni włosy, majonez wzmocni i nabłyszczy… Istnieje wiele produktów, które posiadamy w kuchennej szafce, a nie zdajemy sobie sprawy z ich możliwości. Okazuje się, że z kilku domowych składników można zrobić płukanki i maseczki, które pomogą uzyskać takie same efekty, jak przy stosowaniu drogich markowych szamponów lub odżywek.

Wystarczy wrzucić wszystko do blendera lub porządnie wymieszać, nałożyć na włosy i dokładnie spłukać. Kilka chwil, a włosy wyglądają jak po wyjściu od fryzjera.

Inne, częste stosowane do pielęgnacji produkty to chociażby cydr, piwo, czarna herbata oraz żelatyna. Wyraźny wpływ na poprawę kondycji włosów ma również ocet jabłkowy, który w formie płukanki nabłyszcza włosy, a także likwiduje łupież. Warto jemu poświęcić więcej uwagi także ze względu na pozytywne działanie na skórę głowy.

Odpowiednia pielęgnacja

Należy pamiętać, że na kondycję włosów mają wpływ także najbardziej codzienne czynności, jak np. ich mycie czy też stylizowanie. Niektóre z nich mogą sprawiać, że włosy staną się bardziej podatne na uszkodzenia.

W tym celu warto płukać włosy w chłodnej wodzie, suszyć je z funkcją chłodnego nawiewu, a przed stylizacją z użyciem lokówki nakładać kosmetyki termoochronne. Istotne jest również, aby nie dokonywać gwałtownych koloryzacji włosów, przechodząc z odcieni ciemnych do bardzo jasnych, lub zimnych do ciepłych. To wszystko sprawia, że włosy szybciej tracą swój blask.

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona powinna obejmować zarówno stosowane kosmetyki, jak i prowadzenie zbilansowanej diety. W temacie błyszczących włosów liczy się całokształt podejmowanych działań, które powinny być wykonywane regularnie, aby mogły dać spektakularne efekty.

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/jak-dbac-o-wlosy-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here