Kupno mieszkania wiąże się z ogromnym ryzykiem i często jest przez nas traktowane jako niezbędna konieczność, która zapewni nam dobrobyt i stabilność na wiele lat. Obserwując jednak inne kraje dojść możemy do wniosku, że istnieje też inne rozwiązanie. Rynek wtórny oblegany jest przez mieszkania na wynajem co daje nam ogromne możliwości pod kątem zmiany miejsca zamieszkania.

Kupowanie mieszkań na własność i życie na kredyt jest domeną Polaków i w zasadzie jesteśmy jednym z nielicznych państw, które niezmiennie do tego dążą. Warto jednak delikatnie zmienić sposób myślenia i rozpatrzyć tę sprawę nieco szerzej.

Zakup mieszkania nie zawsze zapewni stabilność, a bardziej może tę stabilność po czasie zburzyć. Utrata pracy, kryzys gospodarczy, czy nawet chęć większego rozwoju i kredyt na karku nie jest ciekawą kombinacją. A posiadanie mieszkania na wynajem w każdej chwili możemy zmienić i przenieść się w dowolne miejsce. Utrata pracy i szerokie horyzonty jej ponownego poszukiwania sprawiają, że nie jest już końcem świata. Kryzys gospodarczy kraju z mieszkaniem w kredycie jest tragedią. Wynajmowane mieszkanie zostawiamy bez skrupułów i możemy migrować dokąd tylko chcemy bez żadnych obciążeń czy zobowiązań.

Mimo, ze nasza mentalność każe nam posiadać własność, może jednak warto rozważyć opcję mieszkania na wynajem, co jest modne za granicą i daje może nawet większą swobodę życia zastępując tym samym „stabilizację” do której tak na siłę dążymy.

http://www.vivetargi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here