Wycieczka do Pragi – poradnik

Wiele osób, które planują urlop, decyduje się na kierunek zagraniczny. Grecja, Hiszpania, Francja, Anglia, Chorwacja czy Portugalia to najchętniej wybierane rejony. Sporym powodzeniem cieszą się jednak również wycieczki do Pragi. Co jest tego powodem? Przede wszystkim piękno stolicy Czech, która zachwyca każdego odwiedzającego cudownym klimatem, architekturą, infrastrukturą, a także bazą noclegową. Podczas wycieczki do Pragi zwiedzić można wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Przykładem jest Most Karola, Stare Miasto, Zamek w Hradczanach, Wyszehrad, Ratusz Nowomiejski i Staromiejski. Warto zajrzeć także do Muzeum Narodowego, Galerii, okolic Ściany Johna Lennona czy przejść się Złotą Uliczką. Zorganizowane przez biura wycieczki do Pragi często mają w ofercie opcję zwiedzania z przewodnikiem. W innym wypadku można znaleźć taką osobę na własną rękę lub po prostu zapoznać się z dostępnymi w sieci lub książkach informacjami, dzięki którym o wiele łatwiej będzie przemierzać całe miasto.

Dużym atutem wycieczki do Pragi jest również fakt, że to przepiękne miasto jest stolicą naszych sąsiadów. Polacy nie mają zatem trudności w szybkim dotarciu na miejsce. Podróż może odbywać się zarówno pociągiem, autobusem, jak i samochodem. Odległość nie jest duża, zwłaszcza w przypadku osób zamieszkujących południowe rejony naszego kraju. Wycieczki do Pragi mogą zatem odbywać się nie tylko w czasie dłuższego urlopu, ale także w zwykłe weekendy. Okres 2-3 dni z powodzeniem wystarczy na odwiedzenie najważniejszych punktów miasta, choć optymalną długością trwania podróży będzie raczej ok. 5 dni. Jeśli to możliwe, warto zarezerwować nieco więcej czasu. Dobrym rozwiązaniem są wycieczki do Pragi w trakcie majówek czy długich weekendów.

Nocleg to kolejna sprawa, którą trzeba dobrze zaplanować. Organizując wycieczki do Pragi własnym autem, należy pamiętać, by dany hotel posiadał parking lub jakieś miejsce w pobliżu, w którym można zostawić samochód. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na wyposażenie danego hotelu. Dobrze więc, by w ofercie noclegowej znalazła się indywidualna łazienka, której nie trzeba będzie dzielić z innymi gośćmi, a ponadto przydać się może także bezpłatne wi-fi, telewizor i czajnik. Tu jednak każdy turysta sam musi określić, czego tak naprawdę potrzebuje. Są osoby, którym zupełnie nie przeszkadza nawet dzielenie pokoju w hostelu z obcymi ludźmi.

Co do poruszania się podczas wycieczki do Pragi, warto pamiętać, że miasto to dysponuje doskonałą komunikacją miejską. Mając własne auto, lepiej przemyśleć pozostawienie go na czas zwiedzania pod hotelem. Autobusy, tramwaje i metro pozwalają na bezproblemowe i szybkie przedostanie się w różne zakątki Pragi. Dobrym rozwiązaniem będzie w takim wypadku zakup biletu dobowego, który uprawnia do przejazdu wszystkimi formami transportu miejskiego. Przed wyjściem na zwiedzanie, trzeba także sprawdzić godziny otwarcia konkretnych zabytków, atrakcji czy muzeów. Podczas wycieczki do Pragi warto mieć ze sobą dobry sprzęt do robienia zdjęć, by utrwalić na pamiątkowych fotografiach piękno tego regionu.

http://www.mojpodroznik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here