Niemal każde wyjście z domu z dzieckiem oznacza zabranie ze sobą dziecięcego wózka. Wózek powinien zapewniać więc wygodę nie tylko dziecku, ale również rodzicom. Komfort użytkowania z pewnością poprawiają dodatki do wózka.

Torba…

Można powiedzieć, że wszystkie wózki dziecięce wyposażone są w torbę zawieszoną na rączce wózka. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. W zależności od wielkości torby, można w niej schować wszystkie niezbędna dla dziecka rzeczy, np. pampersy, pieluszki tetrowe, smoczki, zabawki. Wielu kobietom torba do wózka zastępuje damską torebkę.

… i torba

Drugim rodzajem torby do wózka jest torba umiejscowiona pomiędzy kołami. Pełni ona funkcję kosza. Można w niej umieścić dziecięce zabawki, ubrania na zmianę lub inne akcesoria niezbędne w podróży. Wiele mam używa tej torby jako torby na zakupy.

Parasolka

Parasolka to gadżet często ignorowany przez rodziców, jednak dla dziecka ma nieocenione znaczenie. Pełni ona funkcję ochronną, zarówno przed deszczem, jak i słońcem.

W lecie dziecko, które jeździ w wózku, narażone jest na nadmierne działanie promieni słonecznych. Delikatna skóra dziecka może przez to doznać dyskomfortu, a nawet poparzenia. Odpowiednio ustawiona parasolka ochrania nie tylko skórę, ale również wzrok pociechy. W deszczowe dni parasolka jest nieocenionym zabezpieczeniem przed przemoczeniem.

Osłona przeciwdeszczowa

Podczas brzydkiej pogody rodzice rezygnują często z parasolki na rzecz osłony przeciwdeszczowej. Chroni ona przed deszczem nie tylko dziecko, ale również materiałowe elementy wózka.

Uchwyt na kubek

Uchwyt na kubek to element szczególnie przydatny dla starszych dzieci, które najczęściej wożone są już w wózkach spacerowych. Uchwyty takie tworzone są zazwyczaj do konkretnego rodzaju wózka. Uchwyt można dokupić również do szczególnie popularnego wózka marki Mutsy.

Czy to wszystko jest konieczne?

Rodzice zadają sobie często pytanie, czy konieczne jest kupowanie tych wszystkich gadżetów. Oczywiście odpowiedź jest negatywna, jednak ich zakup znacznie ułatwia podróżowanie z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here