Szczęście trzy rodzaje szczęścia
Kiedy myślimy o szczęściu pierwsze co przychodzi nam do głowy to różnorodność jego pojmowania. Dla każdego szczęście może być czym innym. Kultura polska nadaje szczęściu kilku znaczeń.
Szczęście może być rozpatrywane pod kątem posiadania szczęścia. Szczęście jest więc przypadkiem, fartem, które jest niezależne od osoby, której się przytrafia. Nie da się więc tego szczęścia samodzielnie wypracować.
Szczęście to również odczuwanie go, czucie się szczęśliwym. Wówczas człowiek odczuwa ogromną radość. Zwykle jest związane z osiągnięciem czegoś, jakiejś gratyfikacji, sukcesu, zaspokojenia. Szczęście związane z emocjami jest nietrwałe i chwilowe. Chociaż szczęście tego typu można stworzyć, a jego świadome przeżywanie jest cenne, to nie może trwać wiecznie.
Szczęście może być również stanem umysłu. Wiąże się z satysfakcją z życia. Jest to poczucie szczęścia z faktu bycia sobą, widzenia siebie w perspektywie dobra. Wówczas szczęście można rozwijać, ponieważ zależy od dokonanych przez nas wyborów i podjętych decyzji. Nikt nie może za człowieka określić tego, czy jest szczęśliwy. Osoba sama może tego dokonać i nikt inny. Szczęście jako stan umysłu jest niezależne od warunków życia, materialnych produktów, stanu posiadania, środków na koncie czy pracy. To świadome życie z docenianiem każdej chwili. Odczytywaniem świata w różnych barwach, bez schematu czarny-biały. Barwy te są malowane myślami, działaniami i emocjami człowieka. Zewnętrzne czynniki i inni ludzie mają wpływ na stan tego szczęścia ale to człowiek jest królem swojego umysłu. Tajemnica szczęścia to radość z bycia. To człowiek, konkretna osoba podejmuje decyzje i kieruje myśli i emocje, może je „kierować” na szczęście, a może na ból, zdenerwowanie i cierpienie. Zmiany są nieuniknionym elementem życia. Zmiany, które zachodzą wymagają akceptacji i cierpliwości.
Szczęście jest z jednej strony zależny od konkretnej osoby, może ona je kreować. Jednak szczęście jest w dużej mierze niezależne od człowieka, a niekiedy ogromny wpływ na stan szczęścia jest uzależniony od innych ludzi i otoczenia.

http://www.umalgosi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here