Stół rozkładany jako najlepsze rozwiązanie do Twojej jadalni

Wyposażenie domu nie należy do najłatwiejszych zadań. Chcemy, żeby nasze meble nie tylko estetycznie wyglądały, ale też pełniły wszystkie najważniejsze funkcje. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dysponujemy dość ograniczonym metrażem. Masz jadalnię, jednak jest zbyt mała, by zrobić miejsce dla wszystkich członków Twojej rodziny? Zastanów się nad zakupem rozkładanego stołu, który nie ograniczy powierzchni, a jednocześnie pomieści wszystkich domowników.

Stoły rozkładane – wady i zalety

Stół rozsuwany to doskonały pomysł, jeśli lubimy urządzać drobne przyjęcia. Na co dzień będzie pełnił funkcję zwykłego stołu, wykorzystywanego podczas wspólnych, rodzinnych posiłków. Kiedy zaprosimy gości, wystarczy go rozłożyć i np. przenieść w centralne miejsce pomieszczenia. Rozkładany stół sprawdzi się w tych domach, w których ceni się oszczędność miejsca i praktyczność.

Stoły rozkładane mają właściwie tylko dwie wady: na przecięciu blatów często gromadzi się kurz. Nie jest to jednak zbytnio uciążliwe, ponieważ powierzchnia jest przystosowana do łatwego zmywania. Ponadto, jeśli chcesz ukryć ślady łączenia, konieczne będzie położenie obrusu, czego nie wymaga stół z jednolitym blatem.

Stół drewniany rozkładany – idealny do salonu

Stół rozkładany drewniany to chyba najczęściej oferowany model wśród producentów. Jego kształt i wykończenie można dopasować do swoich potrzeb. Stół drewniany okrągły rozkładany możemy postawić w salonie, zaś kwadratowy stół rozkładany sprawdzi się lepiej w jadalni czy kuchni. Stoły tego typu są wykonane z drewna litego, najczęściej dębu lub buka, które jest bardzo trwałe i przy okazji świetnie wygląda. Ponieważ drewniane stoły rozkładane są niezwykle wytrzymałe, nie ma znaczenia, jak wiele naczyń zamierzasz na nich ustawić. Nie obciążą ich też kryształowe wazony. Powierzchnia blatu jest zwykle lakierowana, co chroni przed zarysowaniem i ułatwia sprzątanie.

Stoły szklane rozkładane – design i estetyka

Stół szklany rozkładany to rzadziej spotykany pomysł, ale mający wiele zalet. Blaty najczęściej są wykonane z mlecznego szkła, zaś nogi zrobione są z trwałego metalu, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Szklane stoły to świetne dodatki do salonu. Nie tylko mogą posłużyć jako stolik kawowy, ale też jako ozdoba naszego wnętrza. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie modele są zdecydowanie cięższe i łatwiej je uszkodzić, niż standardowy stolik rozkładany, np. drewniany.

Stoły rozkładane nowoczesne – funkcjonalność

Poza klasycznymi stołami rozkładanymi, na rynku są też dostępne opcje bardziej ekstrawaganckie, a jednocześnie użytkowe. Przykładem są chociażby małe stoliki kawowe, które po rozłożeniu przybierają kształt biurka. Stoły rozkładane mogą też przybrać postać blatu przykręconego bezpośrednio do ściany, z rozkładanymi nogami, co sprawdzi się chociażby w niewielkich kawalerkach, gdzie oszczędność miejsca jest wyjątkowo pożądana.

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest urządzone pomieszczenie i jakie funkcje ma pełnić mebel. Stół biały rozkładany nada się do salonów utrzymanych w jasnej kolorystyce, zaś czarny stół rozkładany doda charakteru nudnej, zbyt mdłej jadalni.

Zobacz więcej mebli z oferty sklepu zona-design na https://zona-design.pl/meble/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here