Spam, czyli internetowe śmieci

Spam jest formą reklamy komercyjnej, która jest bardzo opłacalna dla nadawcy. Jeśli tylko niewielka część odbiorców wiadomości spamowej kupi reklamowany produkt, spamerzy zarabiają pieniądze. Niestety dla odbiorców spam bywa sporym problemem. Zastanówmy się przez chwilę, co to spam z punktu widzenia użytkownika Internetu? To po prostu internetowe śmieci.

Spamerzy zbierają adresy odbiorców z publicznie dostępnych źródeł, używają programów do zbierania adresów w Internecie i wysyłają wiadomości w sposób automatyczny.

Spamowanie jest przedmiotem dyskusji politycznej w kilku krajach. W niektórych zostało nawet uregulowane określonymi przepisami. Niestety, spamerzy często ukrywają lub fałszują pochodzenie swoich wiadomości w celu obejścia przepisów prawa, regulacji usługodawców i list antyspamowych wykorzystywanych przez oprogramowanie antyspamowe.

Obecnie ponad 95% wiadomości e-mail wysyłanych na całym świecie to spam, a narzędzia do zwalczania spamu stają się coraz ważniejsze dla wszystkich użytkowników poczty elektronicznej.

Okazuje się bowiem, ze spam jest coraz częściej wysyłany z komputerów zainfekowanych wirusami komputerowymi. Twórcy wirusów i spamerzy łączą wysiłki w celu złamania zabezpieczeń systemów użytkowników komputerów i przekształcenia ich w „maszyny” wysyłające spam. Te złośliwe programy rozprzestrzeniają się szybko i generują ogromne ilości spamu, udając, że są jest on wysyłany z legalnych adresów. Ważne jest, aby wszyscy właściciele komputerów instalowali i aktualizowali oprogramowanie antywirusowe, aby uniknąć zainfekowania komputera.

http://www.mamipapi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here