Rodzaje rzęs

Sztuczne rzęsy przykleja się na naturalne, a w celu wykonania tego zabiegu należy wybrać się do specjalisty. Do wyboru potencjalna klientka, a właściwie stylistka, ma dwa rodzaje rzęs. Są to rzęsy naturalne i sztuczne. Rzęsy sztuczne, nazywane jedwabnymi wykonane są ze sztucznego tworzywa, a dokładniej z włókna poliestrowego. Ich skręt przypomina rzęsy naturalne, a ich niewątpliwą zaletą jest lekkość. Można w nich pływać, są też odpowiednie dla użytkowniczek soczewek kontaktowych, jednak lubią się plątać. Kolejną z ich zalet jest to, że nie uczulają. Każda z rzęs jest identycznej długości i grubości, są błyszczące i elastyczne. Stanowią najbardziej konkurencyjny produkt na rynku, większość obecnie dostępnych rzęs wykorzystywanych do przedłużania i pogrubiania rzęs naturalnych, to właśnie rzęsy jedwabne, dla których najłatwiej jest nadać odpowiedni kształt.
Drugim rodzajem rzęs, które są dostępne na rynku są rzęsy z futer norek syberyjskich. One najbardziej przypominają nasze naturalne rzęsy, jednak przed ich wyborem należy się zastanowić czy potencjalna użytkowniczka nie jest uczulona na futro. Ponadto są one podatne na czynniki zewnętrzne i odkształcenia, co sprowadza się do potrzebny delikatnego ich traktowania. Długość rzęs wykonanych z futra może się od siebie różnić. Ale one również mają swoje zalety. Są delikatne, miękkie i tworzą bardzo naturalnie wyglądający efekt.
Rzęsy z norek są mniej popularne nie tylko dlatego, że są trudniejsze w utrzymaniu i bardziej problematyczne, ale również dlatego, że część producentów świadomie nie wprowadza ich do swojej oferty ze względu na kontrowersje, które istnieją w temacie traktowania zwierząt futerkowych i ich niehumanitarnego zabijania lub się tylko tak tłumaczy dla ocieplenia wizerunku, bo materiał ten jest bardzo drogi,a pochodzi on nie z martwych zwierząt, a żywych, które są wyczesywane. Poza kontrowersjami, które mogą zaszkodzić firmie może się także okazać, że na ten ekskluzywny produkt nie będzie popytu, a firmy nie chcą ryzykować strat.
Istnieje jednak i na to rada, rzęsy z norki również mogą być sztuczne, wykonuje się je z tego samego tworzywa co rzęsy jedwabne, czyli z włókna poliestrowego. Wyglądają bardzo podobnie jak włosie zwierzęce, są cieńsze, matowe i lżejsze niż rzęsy jedwabne, ale nie są już tak podatne na wpływ czynników zewnętrznych jak włoski naturalne.
Jeśli któraś z pań zainteresowanych przedłużaniem lub pogrubianiem rzęs zastanawia się jaki ich rodzaj wybrać, to nie powinna wahać się zbyt długo przed zatelefonowaniem do salonu, z którego usług zamierza skorzystać, ponieważ tak naprawdę może w ogóle nie mieć wyboru, gdyż większość salonów korzysta tylko z rzęs jedwabnych, syntetycznych. Co jest związane nie tylko z kwestiami finansowymi, inwestycyjnymi czy światopoglądowymi wybranej stylistki, a głównie z kwestiami bezpieczeństwa zdrowia klientki i wygody swojej i jej, bo o rzęsy syntetyczne nie tylko łatwiej się dba przy ich użytkowaniu, ale również ich aplikacja jest znacznie prostsza i mniej problematyczna dla samej stylistki.

http://www.silvanspa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here